Degustacja ducha Białowieży już 5 października

 

Degustacja ducha Białowieży już 5 października


Opublikowane w pt., 27/09/2013 - 15:01

IV edycja Hajnowskiej Dwunastki zakończy letnią część sezonu biegowego na Podlasiu. W programie zawodów zaplanowanych na 5 października jest bieg główny po Puszczy Białowieskiej oraz Bieg za Żubrem dla dzieci i rodzin. Zapraszamy w imieniu organizatorów – Nadleśnictwa Hajnówka i OSiR-u w Hajnówce.

Przebiec się przez Puszczę Białowieską wśród ścieżek, którymi podążają żubry, to doświadczenie wyjątkowe. Tak pod względem sportowym (trasa wiedzie w całości przez las), estetycznym (uroku Białowieży odmówić nie sposób) czy zdrowotnym.

Nie dziwi więc, że frekwencja imprezy w Hajnówce z roku na rok rośnie; w pierwszej edycji w biegu głównym pobiegły 44 osoby, w drugiej 71, w trzeciej, ubiegłorocznej już 122. W tym roku może paść rekord frekwencji, bo start zaanonsowały już 142 osoby. Zapisy do zawodów potrwają do końca września, nie będzie możliwości zapisu na miejscu przed startem. Obowiązuje wpisowe w wysokości 45 zł.

Bieg główny zawodów w Hajnówce wystartuje o godz. 12:00 z ul. Celnej. Linia startu mety zlokalizowana będzie przy stacji kolejki wąskotorowej (same wagoniki będą spełniały zaś rolę szatni). W trakcie rywalizacji odbędzie się „Bieg za Żubrem”, dedykowany najmłodszym uczestnikom imprezy i ich opiekunom.

Po biegach będzie można odwiedzić odbywający się równolegle kiermasz rękodzieła ludowego i skorzystać z półgodzinnej, bezpłatnej kąpieli w Parku Wodnym (organizator zapewnia dowóz). Biegowy dzień w Hajnówce zakończy impreza integracyjna, podczas której – jak mówi dyrektor zawodów Mirosław Awksentiuk – będzie można „degustować ducha puszczy”.

- Serdecznie zapraszam do Hajnówki wszystkich miłośników biegania wśród natury. Gwarantujemy przepiękną trasę, ciekawe nagrody dla najlepszych oraz unikalne medale pamiątkowe z poroża dla wszystkich biegaczy, a także piękną pogodę - prognoza sugeruje 16 stopni ciepła i piękne słońce. Przy odrobinie szczęścia spotkamy na trasie samego żubra. Na pewno będą opieńki – zachęca do przyjazdu kierownik imprezy.

Regulamin

Rejestracja

Plakat:

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce