Deszczowa kraina złota. Ekstremalne Wulkany 24 [ZDJĘCIA]

 

Deszczowa kraina złota. Ekstremalne Wulkany 24 [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 20/05/2014 - 09:38

W miniony piątek i sobotę w Złotoryi odbyła się kolejna edycja ekstremalnej imprezy pn. Wulkany24h, czyli 24-godzinne Przejście Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking wspólnie z Gminą Miejską Złotoryja.

Do stolicy polskiego złota przyjechało kilkudziesięciu zawodników z całej Polski, m.in. z Krakowa, Łodzi, Grudziądza, Wałbrzycha, Legnicy, Wrocławia. Nie zabrakło także licznej grupy uczestników ze Złotoryi.

– Zawodnicy pokonywali trasy o długości 50 i 100 km. Biegiem lub marszem z kijkami, do wyboru. „Setka” wystartowała już w piątek o godz. 20.00. Zawodnicy podążali przez lasy i pola, w nocy i, co chyba najistotniejsze, w strugach deszczu. Bywało, że gubili szlak. Ostatni zawodnik z dystansu 100 km zszedł z trasy przed 20.00 w sobotę, ale zmieścił się w limicie 24 godzinnym – relacjonuje Paulina Ruta, dyrektor zawodów.

– To wyjątkowa i ekstremalna impreza dla Twardzieli. Tak, dla twardzieli przez duże T. Ale strugi deszczu, spływające z nieba praktycznie non stop, tylko dodała jeszcze tej tak wyczekiwanej przez zawodników „ekstremy” – dodaje Marek Drapikowski, sędzia zawodów. Komplementuje uczestników, którzy przemoczeni i zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli do mety.

Oficjalne wyniki imprezy pojawią się na niebawem na stronie zawodów: www.wulkany24h.pl

– Dziękujemy wszystkim sponsorom za świetne nagrody, szczególnie właścicielom Pałacu Krotoszyce oraz Garmin24.pl, za ufundowanie nagród głównych. Wolontariuszom za nieocenioną pomoc na punktach żywieniowych, w szczególności tym z grupy pn. Aktywni 50+ ze Złotoryi, którzy pomimo przenikliwego deszczu, dzielnie czekali na mecie na zawodników. Uczestnikom należą się za to gorące brawa i uznanie, bo wyzwanie, które podjęli i ukończyli, było z katergorii tych najtrudniejszych – kończy Paulina Ruta.

GR

fot. Rafał Ruczkowski, PSNW

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce