Dla kogo Złote Kolce 2013? Dowiemy się 13 października

 

Dla kogo Złote Kolce 2013? Dowiemy się 13 października


Opublikowane w pt., 04/10/2013 - 10:36

Dla kogo Złote Kolce 2013W niedzielę 13 października w Sali Kongresowej w Warszawie zostaną wręczone Złote Kolce 2013. Nagrodę przyznaje Polski Związek Lekkiej Atletyki i magazyn „Sport” dla najlepszych lekkoatletów danego roku. Kto zwycięży tym razem?

Jeszcze na początku sierpnia wśród Pań na prowadzeniu była raciborzanka Justyna Święty, biegająca na 400 metrów. Głównie dzięki brązowemu i złotemu medalowi przywiezionemu z Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Tampere. Istniała więc szansa, że może wreszcie któraś z biegaczek sięgnie po złote kolce. Ostatnią była bowiem Anna Jesień w 2007 roku.

Później plebiscyt wygrywała Monika Pyrek, Karolina Tymińska i Anita Włodarczyk, która ma na swoim koncie trzy Złote Kolce. Prawdopodobnie zdobędzie też czwarte, bo srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Moskwie dał jej prowadzenie w klasyfikacji przejściowej prestiżowego wyróżnienia. Jako ciekawostkę można dodać, że przed rosyjską imprezą zajmowała dopiero 14. miejsce.

Podobna sytuacja miała miejsce wśród Panów. Tu prowadził Karol Zalewski, lider rankingów na 100 i 200 metrów (436 punktów). Młody zawodnik nieznacznie wyprzedzał tylko Adama Kszczota (420). Sytuacja zmieniła się po Mistrzostwach Świata elity, na których Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem, inkasując 600 punktów do klasyfikacji Złotych Kolców.

Na tej samej imprezie Piotr Małachowski rzucił dyskiem po srebrny medal, zdobywając 500 punktów do klasyfikacji. Tu rywalizacja jest więc bardziej zacięta i toczyć się będzie do samego końca. Liczony będzie każdy punkt bonusowy. Według naszych ocen większe szanse na zwycięstwo ma Paweł Fajdek.

Ostatnim biegaczem, który zdobywał Złote Kolce był Marek Plawgo w 2007 roku.

Podczas stołecznej gali wyróżnieni będą także Trener Roku oraz Sponsor Roku.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce