Dla Niepodległej z wąsem [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

Dla Niepodległej z wąsem [WIDEO, ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 13/11/2013 - 15:37

Ponad 120 wąsaczy opanowała w poniedziałkowe południe wrocławski Park Grabiszyński. Okazją było Narodowe Święto Niepodległości i Bieg z wąsem Marszałka Józefa Piłsudskiego, który uświetnił ten podniosły dzień.

Każdy z uczestników ponad pięciokilometrowego biegu na starcie, oprócz numerka biegowego z czipem, otrzymał także wąsy, którymi mógł ozdobić swoją twarz i upodobnić się do Marszałka. Część startujących przygotowała także inne patriotyczne akcesoria – koszulki, czapeczki, kotyliony i inne przypinki.

Sama trasa była wyjątkowo łaskawa dla zawodników, choć w kilku miejscach musieli się oni zmagać z błotem i kałużami. Na szczęście niewielkimi. Dopisała pogoda - przed samym startem z pomiędzy chmur wyszło słońce, a i temperatura nieco się podniosła.

Bieg miał charakter rekreacyjny, organizatorzy – Stowarzyszenie Pro-Run oraz Rada Osiedla Oporów – nie przewidzieli nagród dla zwycięzców (wygrali Magdalena Łowicka z czasem 22:56 oraz Adam Brawata - 18:17). Odbyło się za to losowanie nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników biegu. Kilkoro z nich miało okazję wrócić do domu z profesjonalnymi bidonami, czapkami, rękawiczkami, bielizną sportową i innymi gadżetami, które z pewnością przydadzą się podczas biegania w sezonie zimowym.

Wideorelacja z Wrocławia Stowarzyszenia Pro Run:

GR / wsp.: www.biegamy.wroclaw.pl

Fot. www.biegamy.wroclaw.pl

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce