Dla WOŚP biegali przez 2021 minut – to była jedyna taka sztafeta w Polsce!

 

Dla WOŚP biegali przez 2021 minut – to była jedyna taka sztafeta w Polsce!


Opublikowane w wt., 02/02/2021 - 09:11

W sobotę i niedzielę 30 i 31 stycznia po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej oraz Stowarzyszeniu Maraton Gorlice pobiegli dla WOŚP. Tym razem w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią biegowe wyzwanie wyglądało zupełnie inaczej.

- Biegacze w grupach maksymalnie 5-osobowych wzięli udział w 2021 minutowej "sztafecie", podczas której zbierali datki do puszki WOŚP. Symboliczną opłatą startową stanowił dobrowolny datek do wolontariackiej puszki WOŚP lub wpłata do e-skarbonki. Uczestnicy wyzwania biegali w Parku Miejskim w Gorlicach, bez przerwy od sobotniego poranka 30 stycznia do niedzielnego popołudnia 31 stycznia - informuje Mateusz Bryg, jeden ze współorganizatorów i uczestników tego ciekawego wydarzenia.

Zmiany odbywały się co godzinę. Jako pierwsi na trasę sztafety o godzinie 5.19 wyruszyli znani w Gorlicach biegacze Wojciech Zapłata, Marek Dziedziak, Jan Adamczyk oraz Waldemar Pyznar. Patronat nad imprezą sprawował Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. Dzięki jego wsparciu do wszystkich biegaczy trafiły okolicznościowe medale, które cieszyły się dużą popularnością, bo jeszcze w sobotę i niedzielę byli chętni, aby dołączyć do sztafety. W wyzwaniu wzięło udział grubo ponad 100 biegaczy z Gorlickiej Grupy Biegowej, Stowarzyszenia Maraton Gorlice, Grupy Biegowej Wilki Jodłowa, Gorlickiego Klubu Sportów Walki, było też wielu sympatyków biegania, którzy po raz pierwszy postanowili pobiec w zaszczytnym celu. Ze strzelcami ZS Strzelec OSW JS Nowy Sącz pododdział Gorlice wstawił się też Krzysztof Mrozek, nie zabrakło również nauczycieli, urzędników, a w ostatniej zmianie pobiegł także Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza Gorlic.

- W gorlickim parku można było spotkać biegaczy w różnym wieku. Najmłodszym z nich był, niespełna 4-letni Jaś, który dzielnie biegał wraz ze swoim wujkiem w niedzielny poranek. Weekendowa impreza, miała dodatkowy smaczek, bowiem wszyscy, którzy zapisali się na orkiestrowe bieganie, wzięli udział w rankingu na ilość najwięcej przebiegniętych kilometrów - informuje Maciej Mika z Gorlickiej Grupy Biegowej

Rywalizację tę wśród kobiet wygrała Aneta Młynarczyk, która podczas swojej zmiany przebiegła 10,2 km w czasie 59 minut 18 sekund, natomiast u mężczyzn Adrian Wojtas, który w czasie 57 minut 18 sekund pokonał 11,73 km.

- Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, cieszymy się, że byliście w tych dniach razem z nami. Słynne Wielkie dzięki - Jurka Owsiaka, kierujemy również do wszystkich, którzy wsparli naszą biegową puszkę, czy dorzucili się do internetowej zbiórki. Mamy nadzieje, że tego typu wydarzenie stanie się już tradycją na gorlickiej ziemi i na podobnej akcji spotkamy się za rok – podkreśla Maciej Mika.

- Miałem okazję współorganizować i uczestniczyć we wszystkich poprzednich edycjach orkiestrowego biegania. Zawsze towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, a w tym roku była jeszcze wspanialsza, zwłaszcza, gdy osoby przebywające w parku zatrzymywały nas, aby wrzucić datki do puszki. To było najwspanialsze uczucie. Musieliśmy się dostosować się do przepisów epidemiologicznych i dlatego też pojawił się pomysł, aby zorganizować właśnie taką sztafetę. Była to chyba jedyna tego typu orkiestrowa sztafeta w Polsce. Wszystkim z całego serca dziękujemy za wspólne bieganie – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce