Dobiegli do mety – Bieg ULTRA WSPARCIE oficjalnie zakończony

 

Dobiegli do mety – Bieg ULTRA WSPARCIE oficjalnie zakończony


Opublikowane w pon., 14/06/2021 - 14:43

Dobiegli do mety – Bieg ULTRA WSPARCIE oficjalnie zakończony5 rekordów, 72 godziny biegu, mnóstwo emocji - tymi słowami można podsumować Bieg ULTRA WSPARCIE, czyli imprezę towarzyszącą Nieoficjalnym Mistrzostwom Świata w 72-godzinnym biegu. W długi czerwcowy weekend sportowych wrażeń nie było końca – padł rekord świata, rekordy Polski i Ukrainy, odbyły się również biegu stacjonarne i wirtualne. Nie tylko zawodowi biegacze mogli się wykazać, każdy miał szansę pobić swój rekord. Jak wyglądało ULTRA WSPARCIE podczas bicia rekordu świata przez Patrycję Bereznowską?

Wszystko zaczęło się w czwartek, 3 czerwca o godzinie 10:00. To wtedy rozpoczął się Bieg ULTRA WSPARCIE oraz Orlen Ultra Challenge. Obie akcje miały jeden główny cel – pobicie rekordu świata w biegu 72-godzinnym przez Patrycję Bereznowską.

Fundacja Teraz Wschód organizując Bieg ULTRA WSPARCIE postanowiła zaangażować do tego historycznego wydarzenia nie tylko zawodowych sportowców, ale także miłośników biegów i kibiców. Każdy mógł stać się częścią sukcesu jakim okazało się ustanowienie nowego rekordu świata.

Każdy mógł też bić swój własny, ponieważ Fundacja zorganizowała dwa konkursowe biegi – stacjonarny i wirtualny. Z dowolnego miejsca na ziemi można było biegać i brać udział w ULTRA WSPARCIU, a przy okazji walczyć o atrakcyjne nagrody – do wygrania było nawet 1000 zł w gotówce.    

Przedstawiciele Fundacji Teraz Wschód nieustannie towarzyszyli uczestnikom biegów. Na fanpage'u Fundacji można było śledzić bieżące relacje z wydarzenia, zarówno w dzień, jak i w nocy. Do wspólnego kibicowania zaprosili również dzieci z Domu Dziecka w Pawłówce i Suwalskiej Szkółki Rowerowej.

W akcję włączyło się także mnóstwo firm, które zaskakiwały uczestników swoją pomysłowością – np. z okazji pobicia rekordu Polski w biegu 24h przez Patrycję Bereznowską jedna z suwalskich pizzerii ufundowała pizzę dla wszystkich organizatorów, biegaczy i supportów. Wsparcie, tak jak zakładano, okazało się ULTRA, ponieważ akcja okazała się niebywałym sukcesem – otworzył się worek z medalami i rekordami.

Ultra Wsparcie

3 czerwca na linii startu stanęło 8 zawodników. Każdy z nich pokonał kilkaset kilometrów – w dzień w pełnym słońcu i temperaturze do 24 stopni, w nocy w kurtkach i zimowych czapkach. 5 czerwca do biegaczy dołączyło kolejnych 28 osób, które podjęły wyzwanie biegu przez 24h. Było zmęczenie, pot i ból, ale również ogromna motywacja i wsparcie od kibiców. I udało się - padło 5 rekordów:

  • rekord świata kobiet w biegu 72h - Patrycja Bereznowska z wynikiem 457.19 km
  • rekord Polski kobiet w biegu 72h - Patrycja Bereznowska z wynikiem 457.19 km
  • rekord Polski mężczyzn w biegu 72h - Michał Koziarski z wynikiem 468.31 km
  • rekord Ukrainy kobiet w biegu 24h - Irina Masnyk z wynikiem 228.59 km 
  • rekord Suwałk mężczyzn w biegu 24h - Marek Niedbała z wynikiem 171.75 km

W ramach podsumowania wydarzenia, w ostatnim dniu akcji odbył się bieg towarzyski, podczas którego uczestnicy mieli okazję samodzielnie przebiec pętlę, na której odbywały się zawody. Mogli przekonać się, jak czuli się zawodnicy biegający po rozgrzanym asfalcie i na własne oczy zobaczyć ślady walki, potu, ale i łzy szczęścia.

Data 6 czerwca 2021 r. na zawsze zapisze się w historii Suwałk jako dzień wyjątkowy. Od czerwcowego weekendu Suwałki to nie tylko polski biegun zimna czy kraina gdzieś na końcu świata – to miejsce, w którym padają rekordy świata! Jesteście gotowi na następny?

Wszystkie osoby, które nie mogły uczestniczyć w Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata w 72-godzinnym biegu oraz te, które brały udział w akcji i chciałyby przeżyć to jeszcze raz, zapraszamy na fanpage Fundacji Teraz Wschód, na którym znajdują się relacje z wydarzenia. (źródło: tekst i zdjęcia - organizator)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce