Dobroczynne Powitanie Wiosny z grupą biegową CHTMO w niedzielę. Zapraszamy do Chotomowa

 

Dobroczynne Powitanie Wiosny z grupą biegową CHTMO w niedzielę. Zapraszamy do Chotomowa


Opublikowane w śr., 07/05/2014 - 11:26

Chotomowska Grupa Biegowa powstała w maju 2009 roku. Wtedy odbyły się pierwsze treningi w Lasach Chotomowskich. W czerwcu tego roku Krzysztof Merchel, Michał Machnacki o Marcin Czarnowski wystartowali po raz pierwszy w zawodach choć Grupa nie przybrała jeszcze oficjalnej formy.

We Wrześniu 2009 roku po raz pierwszy zawodnicy wystartowali pod nazwą Grupa Biegowa CHTMO. Było ich już sześciu. Na koniec 2009 roku grupa liczyła już 14 biegaczy.

W tej chwili grupa liczy około 100 zawodników trenujących regularnie i startujących w koszulkach z logo CHTMO.

Michał Machnacki, jeden z założycieli Grupy bardzo chętnie opowiada o codziennej działalności:

- Oprócz tego, że część najbardziej aktywnych zawodników często się umawia na wspólne treningi, nie mamy ustalonych sztywno dni i godzin. Wiadomo, że każdy ma swoje obowiązki i biega w dogodnych dla siebie porach. Co nas motywuje? Na pewno to, że w pewnym sensie rywalizujemy w różnych biegach, poprawiamy swoje rekordy i porównujemy je między sobą, na pewno też motywują nas wrzucane przez naszych zawodników ilości przebiegniętych kilometrów, różnego rodzaju treningi, trasy biegowe... Cieszy mnie to, że grupa tak bardzo się rozrosła, mimo, że na terenie istnieje klub, w którym jest sekcja biegowa. To po pierwsze, ale nie najważniejsze.

Poza treningami i startami w zawodach Grupa Biegowa z Chotomowa robi jednak coś więcej, wiele więcej. W 2009 roku zorganizowała spontaniczny Noworoczny Bieg Chotomowski i od tamtej pory co roku kilkanaście osób spotyka się na tym pierwszym oficjalnym treningu.

Później przyszedł czas na wiosenne i jesienne biegi. Są to już większe imprezy na 100 osób. Kosztuje to wiele pracy, trzeba dobrze wszystko zorganizować, znaleźć osoby które chętnie się zaangażują i sponsorów.

Już 11 maja odbędzie się kolejny bieg z cyklu. Będzie to V Chotomowskie Powitanie Wiosny- Polska Biega na dystansie 5 km. Jest to bieg szczególny, bo charytatywny.

W tym biegu nie ma wpisowego! Organizatorzy proszą za to o przynoszenie w miarę możliwości środków czystości, które przekazane zostaną Domowi Dziecka w Chotomowie. Pasty do zębów, szczoteczki, szampony czy płyny do kąpieli itp. będą gromadzone tak jak odbywało się to na biegu jesiennym.

Podczas biegu zorganizowana zostanie także zbiórka zużytych tuszy, tonerów, baterii i telefonów komórkowych na rzecz Agnieszki Sałanowskiej. Dodatkowo będzie można wspomóc finansowo konto Agnieszki w Fundacji ,,Wchodzę w to” w celu zebrania funduszy na kosztowną operację wzroku.

Jednym z wielu sponsorów nagród dla uczestników został Festiwal Biegowy, który ufundował 5 bezpłatnych pakietów startowych na start w Krynicy. Podczas Biegu uczestnicy i goście będą mogli zaczerpnąć informacji o Festiwalu oraz zapisać się na imprezę z 50% zniżką.

Chotomowskie Powitanie Wiosny to impreza rodzinna. Do zbiórki środków czystości i całej reszty może przyłączyć się każdy! To wspaniały pomysł na spędzenie majowej niedzieli na świeżym powietrzu, w lesie i do tego w doborowym towarzystwie a przy okazji można wspomóc potrzebujących. Grupa Biegowa CHTMO daje nam wspaniały przykład tego że biegać można nie tylko dla wyników ale także dla kogoś… \

Do zobaczenia 11 maja!

Strona internetowa imprezy

Wydarzenie na facebooku

Fanpage CHTMO

Małgorzata Bieniak, Ambasadorka Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

fot. Urszula Machnacka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce