Dodatkowe miejsca na 32. Bieg Chomiczówki

 

Dodatkowe miejsca na 32. Bieg Chomiczówki


Opublikowane w pt., 02/01/2015 - 16:49

Noworoczny prezent dla biegaczy? Proszę bardzo. O dwieście miejsc został zwiększony limit uczestników 32. Biegu Chomiczówki. Zapisy dodatkowe ruszą 7 stycznia. Wciąż można zapisywać się do Biegu o Puchar Bielan.

Zapisy na bielańskie biegi wystartowały 20 grudnia. Limit 1000 miejsc w biegu głównym na 15 km został wyczerpany po niepełna trzech dniach. – To była lawina. Dlatego postanowiliśmy zwiększyć liczbę uczestników oraz przydzielić dodatkową liczbę medali. Może być to więc rekordowa edycja imprezy – mówi Jacek Bączkowski z Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bielany, który organizuje imprezę.

Wciąż jest możliwość rejestracji do biegu na 5 km. Wolnych pozostało ok. 400 miejsc. Póki co dużo mniejszym zainteresowaniem cieszy się klasyfikacja TeenRun, która przeprowadzona zostanie po raz pierwszy.

– Młodzież do lat 16 wystartuje razem z uczestnikami Pucharu Bielan. Dla nich mamy oddzielną klasyfikację. Wystartować może 200 młodych biegaczy. Póki co jednak zgłosiło się zaledwie 70 osób. Czemu tak mało? Może to dlatego, że szkoły są nieczynne, trwa przerwa świąteczna i wszyscy wracają do nauki dopiero 7 stycznia. Liczymy szczególnie na nasze szkoły sportowe, bo póki co żadna się jeszcze nie zgłosiła – mówi Jacek Bączkowski.

Dodatkowe zapisy ruszają 7 stycznia o godzinie 20:00.

32. Bieg Chomiczówki odbędzie się 18 stycznia. Tegoroczna edycja zapowiada się międzynarodowo. Na liście startowej są zawodnicy z Belgii, Libii, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Litwy, Ukrainy oraz USA. Liczymy jednak, że tak jak w poprzednich latach z dobrej strony pokażą się Polacy.

32. Bieg Chomiczówki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

10. Bieg o Puchar Bielan w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce