Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich startuje z zapisami

 

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich startuje z zapisami


Opublikowane w pon., 19/01/2015 - 12:25

Już dziś ruszają zapisy na III Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Impreza odbędzie się w dniach 16 – 19 lipca 2015 na terenie Ziemi Kłodzkiej, a bazą ponownie będzie Lądek Zdrój.

Do wyboru w tej edycji Festiwalu będzie siedem dystansów. Oczywiście koronną trasą Festiwalu pozostaje Bieg 7 Szczytów czyli najdłuższy bieg w Polsce o długości 240 km, która obejmuje wszystkie 7 szczytów Kotliny Kłodzkiej. W zeszłym roku rekord trasy pobił Paweł Dybek, który na mecie był już po 30 godzinach i 35 minutach morderczej trasy, której suma podbiegów wynosi 7600 metrów, a upał w ciągu dnia przekraczał 30 stopni informuje Maciek Sokołowski z biura organizacyjnego dolnośląskiej imprezy.

Będzie można się ścigać na wszystkich, znanych z roku ubiegłego dystansach: Super Trail na trasie 130 km oraz K-B-L na dystansie 100 km oraz dla biegaczy preferujących krótsze dystanse czeka Złoty Maraton – 42 oraz Złoty Półmaraton (21 km). W ostatni dzień Festiwalu odbędzie się również Trojak Trail na dystansie 10 km.

Nowością będzie bieg na dystansie 65 km. 

W tym roku organizatorzy zapowiadają bogaty program towarzyszący warsztaty, prelekcje, spotkania z najlepszymi biegaczami z Polski i zagranicy, znanymi blogerami oraz przegląd filmów biegowych. Zawodom ma też towarzyszyć expo i program dla najmłodszych.

Zawody firmowane są znakiem jakości Salomon S-LAB a wszystkie biegi były notowane w pierwszej piętnastce rankingu „Złote Kozice”.

Bieg 7 Szczytów w naszym KALENDARZU IMPREZ

Ultra Trail w naszym KALENDARZU IMPREZ

Super Trail w naszym KALENDARZU IMPREZ

K-B-L w naszym KALENDARZU IMPREZ

Złoty Maraton w naszym KALENDARZU IMPREZ

Złoty Półmaraton w naszym KALENDARZU IMPREZ

Trojak Trail w naszym KALENDARZU IMPREZ

Formularz zgłoszeń do biegów dostępny jest TUTAJ.

red. / org.

fot. Piotr Dymus

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce