Drugi odcinek warszawskiej edycji cyklu City Trail już za nami!

 

Drugi odcinek warszawskiej edycji cyklu City Trail już za nami!


Opublikowane w wt., 06/12/2022 - 00:00

 

Cóż za zmiana! Pierwszy bieg tegorocznego cyklu na warszawskich Młocinach przebiegał w iście letniej aurze – z temperaturą około 20 stopni, przy pięknym słońcu, dlatego wśród strojów biegaczy całkiem słusznie pojawiały się krótkie spodenki i tshirty.

Tymczasem 3 grudnia można już było mówić o namiastce zimy: na termometrach około zera stopni, lekko prószący śnieg, którego nie brakowało także pod nogami. Było ślisko, ale w butach z wyraźnie zarysowanym protektorem można się było czuć dość pewnie na trasie. My mieliśmy „gwoździe” - biegowe buty używane do biegów na orientację, dlatego nasze bieganie można nazwać komfortowym.

Choć trzeba przyznać, że kilku biegaczy zignorowało oznaki zimy i pobiegło w krótkich spodenkach. Na szczęście, na mecie czekała na wszystkich gorąca herbata – idealna nie tylko jako środek na przeziębienie.

Na metę tych zawodów dotarło z górą ponad 500 osób, co jest bardzo dobrym dowodem na to, że frekwencja City Traila nadal jest bardzo dobra. Pierwszą czołówkę pań stanowiły dwie kobiety z kategorii K40 – zwyciężczyni Dominika Stelmach, która na metę wpadła z czasem 17:53 oraz Marta Kazmierczak (wynik 18:27), zaś za nimi zameldowała się Aleksandra Karolczuk z czasem 18:44. Najlepsza trójka mężczyzn do Piotr Mielewczyk, Rafał Gontarczyk – reprezentanci kategorii M30 – i goniący ich Jan Michalski (M20). Co ciekawe, wszyscy panowie ukończyli bieg w czasie nieco ponad 15 (!) minut.

Jak będzie w połowie stycznia na Młocinach? Pogoda idealna do biegania czy śnieg po kolana i… biegówki w zapasie?

Trzymajcie kciuki!

 

Irina Hulanicka

Ambasadorka Festiwalu Biegowego 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce