Duża popularność „dychy” w Janikowie. Bieganiem przełamują lody

 

Duża popularność „dychy” w Janikowie. Bieganiem przełamują lody


Opublikowane w śr., 02/07/2014 - 08:41

W miejscowości Janikowo w powiecie Inowrocławskim w najbliższy weekend odbędą się Dni Miasta. W programie wiele imprez w tym koncerty, pokazy pirotechniczne, zawody wędkarskie, ale przede wszystkim bieg na 10 km. W imprezie weźmie udział ponad pół tysiąca uczestników.

Janikowska Dyszka organizowana jest po raz pierwszy. Do tej pory w ponad 9-tysięcznej miejscowości w temacie biegania.Przypomnijmy, że w tym roku odbył się tu Bieg Charytatywny dla Jana Pawła II z Pakości do Janikowa, ale miejscowości te oprócz tego kilometrów, dzieli także wzajemna... niechęć. Impreza miała to zmienić. Dodatkowo zorganizowany został bieg z okazji Dnia Dziecka.

W mieście brak było jednak biegów cyklicznych. Istnieje szansa, że Janikowska Dyszka taki status uzyska.

– Wraz z modą, jaka nastała na bieganie, kilka osób z naszego miasteczka zaczęło jeździć na różne imprezy. Jeżdżąc po kraju w końcu padł pomysł, by zorganizować bieg i u nas. Powstało Stowarzyszenie „Janikowo na Sportowo”, które miało zająć się biegaczami oraz osobami, które jeżdżą na rowerach. Teraz organizujemy „dychę”, ale wcześniej był jeszcze rajd rowerowy. Staramy się aktywizować jak największą liczbę mieszkańców – wyjaśnia Grzegorz Płuciennik, współorganizator imprezy.

Na liście startowej sobotniego biegu widnieje już 530 nazwisk, co jest doskonałym wynikiem jak na debiut imprezy. Dodatkowo jeszcze 170 uczestników nie dokonało wpłaty. Wśród zarejestrowanych jest ponad 100 mieszkańców Janikowa oraz okolic. Zapisy zostały wstrzymane, gdyż według regulaminu limit uczestników wynosi 500 biegaczy.

– Niestety nie będzie wolnych miejsc w dniu zawodów. Koszulki szyliśmy na imprezę i zobligowani byliśmy tym, żeby wcześniej podać producentowi ich liczbę. Ostatnią zamówienie wysłaliśmy 23 czerwca z nadmiarem dla rezerwowej listy. Jak się okazało, dwa dni później lista była już wyczerpana – informuje organizator.

Bieg rozpocznie się o godzinie 16. Start i meta znajdować się będzie na Stadionie Miejskim przy ul. Głównej 4. Gwarantuje to wiele emocji podczas finiszu.

– Trudno jest w małej miejscowości wyznaczyć trasę taką, żeby była prosta i prowadziła jedną dużą pętla. Niestety tak się nie da. Musieliśmy zrobić trochę zakrętów. Myślę jednak że nie będzie to przeszkodą, choć oczywiście dla tych, którzy chcą bić swoje wyśrubowane rekordy życiowe, może być to problem. Z drugiej strony będzie tylko jeden wymagający podbieg pod wiadukt, poza tym jest płasko. Dla komfortu biegaczy przygotowujemy trzy kurtyny wodne oraz dwa punkty z wodą, bo tego dnia zapowiadanych jest 30 stopni – opisuje organizator.

Zagadnięty o znakomitości biegu odpowiada: „Nie nastawialiśmy się na gwiazdy”. – Przygotowując imprezę bardziej zależało nam na przyciągnąć osoby dla których będzie to pierwszy bieg w życiu – wskazuje.

Biuro Zawodów znajdować będzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Główna 4. Czynne będzie w piątek 4 lipca w godz. 19.00 - 20.30 oraz w dniu zawodów w godz.13.00 - 15.00.

Oprócz biegu głównego w ramach imprezy odbędzie się marsz nordic walking na dystansie 5 km.

Na uczestników imprezy czekać będą ciekawe nagrody. Losowane będą m.in. wycieczki helikopterem nad terenami Janikowa z widokiem nad Jeziorem Pakoskim oraz talony do sklepów. Pierwsze osoby na mecie zarobią po 700 zł.

Organizator

Regulamin

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce