Dwa miasta - dwie sztafety. Night Runners zapraszają

 

Dwa miasta - dwie sztafety. Night Runners zapraszają


Opublikowane w wt., 04/02/2014 - 09:16

W ramach obchodów kolejnego roku działalności grupa Night Runners organizuje bieg sztafetowy 42 x 1 km. Będzie to już druga edycja imprezy. Ubiegłoroczny sukces sprawił, że w nocni biegacze zdecydowali się zaprosić do zabawy biegaczy z dwóch miast.

Pierwszy bieg odbędzie się już 15 lutego 2014 roku przy Stadionie Narodowym w Warszawie. Natomiast drugi w niedzielę 23 lutego 2014 na terenie Parku Cytadela w Poznaniu. Start obydwu biegów nastąpi o godzinie 17.

O co chodzi w sztafecie?

Drużyny zostają podzielone zostaną na 42 pary, które co kilometr przekazywać będą sobie pałeczkę. Ostatnie 195 metrów biegacze pokonają wspólnie. Pary zostaną dobrane pod względem możliwości biegowych. Towarzyszyć będzie im pacemaker z Night Runners. Po przekazaniu pałeczki kolejnej parze zawodnicy zamieniać się będą w kibiców i na trasę wracają dopiero żeby wspólnie finiszować.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Limit osób startujących w każdym biegu wynosi 84 osoby. Pierwsze 42 osoby, które zgłosiły się do organizatorów z Warszawy i Poznania są już pewne startu. Druga część uczestników zostanie wyłoniona w ramach losowania. Zgłaszać można się do 8 lutego do godziny 23:59.

Zgłaszający się proszeni są o deklarowanie swojego celu biegowego na ten rok. Zostanie on wydrukowany pod numerem startowym. Dodatkowo organizatorzy proszą, aby przy zgłoszeniach podawać swój przybliżony czas na 1 km.

Wśród biegaczy zostaną rozlosowane nagrody, na zmarzniętych będzie czekała ciepła herbata. Przy okazji biegu Night Runners zorganizują również zbiórkę na cel charytatywny.

Zapisy

Regulamin

Organizator

RZ

Fot.: night-runners-pl.blogspot.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce