Dziś startują Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

 

Dziś startują Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce


Opublikowane w wt., 29/07/2014 - 11:18

Pierwsze konkurencje zostaną rozegrane już dziś wieczorem. Imprezę ugości do czwartku Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka w Szczecinie, wstęp wolny.

To już 90. edycja mistrzostw. Zawody zgromadzą najlepszych z najlepszych polskich biegaczy, skoczków, oszczepników, młociarzy czy dyskoboli, co nie dziwi zważywszy na fakt, że będzie to ostatnia szansa dla sportowców na zakwalifikowanie się do reprezentacji na ME, które odbędą się jeszcze tego lata w Zurychu (15 – 17 sierpnia).

Ale i Ci, którzy szwajcarską przepustkę mają już zagwarantowaną, bo wypełnili minima, będą walczyć jak lwy. – Wysoką formą będzie trzeba wykazać się także w Szczecinie. Co nam z tego, że w maju ktoś był w formie i dwa razy osiągnął wynik lepszy od wskaźnika? – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Kierownik Szkolenia PZLA Henryk Olszewski.

Na starcie mistrzostw stanie ok. 500 zawodników i zawodniczek, w tym wielu sportowców, których gościmy także w biegach ulicznych – Iwonę Lewandowską (Mistrzyni Polski na 10 km), Wiolettę Frankiewicz, Kamilę Pobłocką, Tomasza Osmólskiego (rekordzista festiwalowego Biegu na Milę), Adama Czerwińskeigo, Łukasza Parszczyńskiego (Mistrz Kraju na 5 km z Biegu Ursynowa), Radosława Kłeczka, a nawet... dziennikarza Marcina Nagórka.

Konkurencje biegowe rozpoczną się dziś o godz 17:00, pierwsze medale zostaną rozdane w 4 konkurencjach. Wyniki na żywo możnaśledzić w internecie, od jutra bezpośrednią relacje z zawodów prowadzić będzie TVP Sport.

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, a dokładniej „Mistrzostwa Główne Polski”, odbyły się w lipcu 1920 roku we Lwowie. Miasto było wówczas najsilniejszym ośrodkiem lekkoatletycznym w Polsce. Co ciekawe, tytuły czempionów przyznano wówczas tylko tym sportowcom, którzy uzyskali wyniki lepsze niż minima na IO w Antwerpii – wśród biegaczy byli to tylko Stanisław Sośnicki (100m) i Wacław Kuchar (800m). Ostatecznie Polska w tej imprezie, w związku z wojną polsko-bolszewicką, nie wystartowała

Mistrzostwa nie odbywały się tylko w latach wojennych (1940 – 1944). Więcej o historii mistrzostw – TUTAJ.

Oficjalna strona 90. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Program minutowy mistrzostw

Listy startowe i wyniki na żywo

red. / pzla.pl / org.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce