eduRun wraca po rocznej przerwie i z nową trasą. „Tylko dla dzieci i młodzieży, ale…”


Opublikowane w wt., 11/02/2020 - 14:05

​Bieg na milę (1609 m) jest częścią Łódzkich Targów Edukacyjnych adresowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich. Dzieci i młodzież będą rywalizowały 12 marca na trasie przy hali Atlas Arena i w parku Zdrowie.

Ostatnio częściej słychać o zamykaniu lub przenoszeniu na inne daty różnych biegów. Po braku pomocy ze strony miasta w Kielcach nie znaleziono pieniędzy na organizację półmaratonu, a w Warszawie pod znakiem zapytania stało Grand Prix.

Za to w Łodzi udało się reaktywować bieg eduRun. W latach 2016-2018 dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali na dwóch dystansach przy okazji Łódzkich Targów Edukacyjnych. Młodsi biegli na pół mili, a starsi na milę.

Rok temu biegów nie udało się zorganizować, ale teraz wracają. Zmienia się jednak miejsce. Do tej pory biegano w parku koło Politechniki Łódzkiej. Teraz w związku z przeniesieniem Łódzkich Targów Edukacyjnych do Atlas Areny, biegi zostaną rozegrane w sąsiedztwie obiektu. Tuż obok jest bowiem park Zdrowie, jeden z najbardziej popularnych terenów biegowych w mieście.

- To kolejne wydarzenie skierowane do biegaczy w naszym mieście. Tym razem popularyzujemy bieganie jako najprostszą formy aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej. Chcemy ich w ten sposób zachęcić do aktywnego i zdrowego trybu życia, a także przeciwdziałać dramatycznie rosnącej otyłości wśród dzieci i młodzieży – podkreśla Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

Do tej pory oprócz rywalizacji uczniów, na milę mogli sprawdzić się także dorośli. W tym roku organizatorzy nie przewidzieli jednak klasyfikacji open. – Jeśli okaże się, że jest zainteresowanie, to spróbujemy wrócić do tego pomysłu w kolejnej edycji – obiecał Mateusz Szewc, kierownik projektu Łódzkich Targów Edukacyjnych. – Liczymy, że zgłosi się około 300 uczniów. A jeśli będzie większe zainteresowanie, to spróbujemy wszystkich pomieścić. Dla szkoły, która wystawi największą reprezentację, będzie specjalna nagroda rzeczowa. Wszyscy dostaną w pakiecie koszulkę, a na mecie medal – zapewnił.

Biegacze wystartują w trzech kategoriach wiekowych (13-15 lat, 16-17 lat, 18-19 lat). Można się do nich zgłaszać także indywidualnie (TUTAJ).

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce