Ekiden PragmatIQ w Poznaniu – „42,195 km razem!”

 

Ekiden PragmatIQ w Poznaniu – „42,195 km razem!”


Opublikowane w pt., 12/04/2019 - 08:59

9 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu wystartuje sztafeta maratońska EKIDEN PragmatIQ. To ciekawa propozycja dla osób, które nie są jeszcze gotowe do biegu na królewskim dystansie.

Szczegóły w zapowiedzi organizatora.

Myślisz, że pokonanie dystansu maratońskiego jest osiągalne tylko dla profesjonalnych zawodników? Ty również możesz to zrobić – przebiegnij maraton wspólnie ze swoją drużyną. Razem wszystko staje się możliwe!

6 zawodników = 1 drużyna! Poszczególni zawodnicy pokonują odpowiednio 9,795 km - 10,8 km - 5,4 km - 5,4 km - 5,4 km – 5,4 km. W sumie 42,195 km, a więc dystans maratoński.

42,195 km razem to hasło tegorocznej edycji sztafety maratońskiej EKIDEN PragmatIQ podkreślające jej główne wartości, a więc promowanie zespołowego biegania i wspólnego pokonania dystansu maratońskiego – wydawać by się mogło – nieosiągalnego dla przeciętnego biegacza. Pragniemy pokazać, że sportowe współzawodnictwo to nie tylko zdobywanie coraz lepszych wyników, ale także świetny sposób na dobrą zabawę i integrację zespołu, a nawet większych grup i środowisk. Bycie częścią drużyny (firmowej, branżowej, czy koleżeńskiej) to wspaniała przygoda!

Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyoso) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciły się tradycje takich biegów, a udział w nich jest prestiżem i honorem. Poznańska edycja biegu ma właśnie za zadanie taką tradycję kultywować w Wielkopolsce.

9 czerwca, podobnie jak w ubiegłych latach, dystans maratoński zamieniony na złotówki, czyli kwota 42,195 zł, z każdej opłaty startowej przeznaczona zostanie na cel charytatywny. Tym razem wspieramy Fundację Niesiemy Nadzieję.

Trwają zapisy na bieg, a liczba dostępnych pakietów startowych maleje z każdym dniem. Mamy nadzieję, że idea zespołowego biegania przerodzi się więc w popularny sposób aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza w ramach EKIDENU!

Sztafeta Ekiden PragmatIQ w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce