„Ekonomiczna Piątka” w Poznaniu w formule open

 

„Ekonomiczna Piątka” w Poznaniu w formule open


Opublikowane w śr., 26/03/2014 - 09:07

Trwają zapisy do „Volkswagen Ekonomicznej Piątki”, która 13 kwietnia odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Impreza, nawiązująca nazwą do Uniwersytetu Ekonomicznego - organizatora, uświetni obchody 105-lecia działalności Akademickiego Związku Sportowego w Polsce oraz  95-lecie AZS-u Poznań.

Ekonomiczna Piątka odbędzie się już po raz czwarty, choć dopiero pierwszy raz w formule open - wcześniejsze edycje skierowane były wyłącznie do studentów. Odpowiadając na rosnące zainteresowanie bieganiem organizatorzy postanowili wyjść także do biegaczy, którzy nie są żakami. Od razu wysoko zawiesili sobie poprzeczkę ustalając limit uczestników na 800 osób.

Termin imprezy może wydawać się nietrafiony, bo zbiega się z Łódź Maratonem „Dbam o Zdrowie” oraz ORLEN Warsaw Maratonem, a co najważniejsze, przypada ledwie tydzień po Poznań Półmaratonie. Organizatorzy jednak uspakajają i zapewniają, że wiedzą co robią.

– Celowo ustaliśmy termin po półmaratonie w Poznaniu i dwa tygodnie po Warszawie (Półmaraton Warszawski odbędzie się 30 marca – red.). U nas można wystartować w ramach odpoczynku i rozbiegania – tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Rafał Wieruszewski, dyrektor biegu, sprinter, olimpijczyk z Aten i Pekinu, medalista MP, MŚ i ME.

Podkreśla, że impreza ma inną „grupę docelową” niż wspomniane imprezy. – My chcemy zachęcać do ruchu i  promować aktywność fizyczną. 5 km może pokonać nawet osoba, która mało się rusza. To jest dystans, od którego zaczyna się przygodę z biegami ulicznymi.  

Sam Rafał Wieruszewski, nawet w czasach czynnej kariery sprinterskiej, zawsze startował w „Ekonomicznej Piątce”. Czy i tym razem zobaczymy go na trasie? – Chciałbym bardzo i mam nadzieję, że mi się uda podtrzymać passę. W tym roku może pojawić się kilku dobrych biegaczy, bo trasa ma atest PZLA i tym chcemy ich skusić do udziału w imprezie – wskazuje nasz rozmówca.   

Do tej pory do biegu zgłosiło się ok. 500 uczestników. Jak się dowiedzieliśmy, już nieoficjalnie, przy obecnym tempie zapisów limit uczestników zostanie osiągnięty na początku przyszłego tygodnia. Regulaminowo zapisy potrwają do 10 kwietnia. Koszt pakietu startowego to 20 zł.

Trasa biegu:

 Miejscówką ekonomicznego biegu będą tereny wokół jeziora Maltańskiego. Start nastąpi o godzinie 12:00. W ramach biegu odbędą się min. Nieoficjalne Mistrzostwa Wielkopolski Wielkopolskich Biegaczy oraz Międzynarodowe Akademickie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.  

Organizator:

http://ue.poznan.pl/pl/

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce