Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021 także z udziałem biegaczy

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021 także z udziałem biegaczy


Opublikowane w śr., 31/03/2021 - 09:42

W tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w rejonie Gorlic uczestniczyło ponad 200 osób, które indywidualnie bądź w małych grupach pokonywały trzy wyznaczone trasy EDK 2021.

- Mocną grupę uczestników tegorocznej edycji EDK stanowili członkowie Gorlickiej Grupy Biegowej oraz Stowarzyszenia Maraton Gorlice, którzy obsadzili wszystkie trasy. Uczestnicy wyruszali w drogę w grupach i pojedynczo. Dla wielu z nich była to któraś z kolei droga. W wielu przypadkach rodzice przyprowadzali swoje dzieci, które jeszcze kilka lat temu były za małe na wyjście na trasę informuje - Mateusz Bryg, koordynator EDK w Gorlicach.

Większość pątników wyruszyła na trasy po nabożeństwie o godzinie 18 odprawionym w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Pierwsi uczestnicy z trasy ojca Dolindo liczącej 37 km dotarli w rejon gorlickiej Golgoty już około trzeciej nad ranem. Druga trasa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego liczyła 42 km, a trzecia najdłuższa św. Józefa z Kupertynu 60 km.

- Ta najbardziej wymagająca trasa wiodła z Gorlic przez Ropicę Polską, Bielankę, Łosie, Klimkówkę, Uście Gorlickie, Oderne, Magurę Małastowską, Siary i powrót na Gorlicką Golgotę. Miałem ją okazję pokonać wraz z innymi członkami Gorlickiej Grupy Biegowej. Była ona trudna, ale przemierzało się ją we wspaniałej atmosferze- podkreśla Mateusz Bryg, koordynator EDK w Gorlicach.

Uczestnicy tej najtrudniejszej trasy schodzili z niej po około 20 godzinach nocno-porannego marszu.

- Miałem plany w poprzednich latach wyruszyć na trasę EDK, ale zawsze coś wypadło. W tym roku się udało. Maszerowaliśmy mocną biegowo – turystyczną piątką z Eweliną, Anią, Michałem i Adrianem. Tempo marszu nadawały Ewelina z Anią. Trasa chociaż najkrótsza była bardzo wymagająca z licznymi stromymi podejściami i trudnymi zejściami. W częściach zalesionych nie zabrakło błota i śniegu. Udało się ją w zadumie i modlitwie pokonać w dość szybkim tempie, bo przed godziną czwartą byliśmy już na symbolicznej mecie, czyli Gorlickiej Golgocie i wyszło nam prawie 40 km nocnego marszu – opowiada Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego i uczestnik EDK 2021

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Więcej zdjęć i informacji:

https://www.facebook.com/GORLICE.EDK

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce