Ekstremalny Bieg Icemana w Przesiece

 

Ekstremalny Bieg Icemana w Przesiece


Opublikowane w wt., 26/11/2013 - 09:09

II Przesiecki Bieg Icemana, który zaplanowano na 28 grudnia, to prawdziwie ekstremalna impreza. 

Trasa nie jest specjalnie długa. Biegacze mogą wybrać dystans pięciu lub piętnastu kilometrów. Jej pokonanie może być jednak największym wyzwaniem w życiu niejednego biegacza. Impreza organizowana przez Przesiecki Klub Morsów kończy się bowiem… kąpielą w lodowatej wodzie w rejonie Wodospadu Podgórnej, a sam bieg odbywa się jedynie w szortach i butach do biegania. Panie biegną w szortach i topie. Kąpiel nie jest obowiązkowa, ale większość z 39 uczestników pierwszej edycji skorzystała z takiej możliwości.

Wszystko zaczęło się od rozmowy przedstawicieli klubu z nowym mieszkańcem Przesieki. Jesienią zeszłego roku do tej malowniczej, karkonoskiej miejscowości wprowadził się Wim Hof. Holender słynnie z zamiłowania do ekstremalnego mrozu. Należy do niego 20 różnych rekordów świata związanych z ekspozycją na niskie temperatury. Spędził godzinę, trzynaście minut i 48 sekund zanurzony po szyję w pojemniku z lodem, a później regularnie poprawiał ten rekord. Ma w zwyczaju biegać wyłącznie w krótkich spodenkach, bez względu na temperaturę powietrza. Wbiegł tak ubrany na Kilimandżaro i podjął nieudaną z powodu kontuzji próbę wejścia na Mount Everest. Przebiegł maraton za kołem polarnym boso. Niska temperatura nie wyczerpuje obszaru jego zainteresowań. Zdecydował się nawet na bieg przez pustynię bez wody.

To właśnie dzięki takim wyczynom zyskał przydomek Iceman. Stąd wzięła się nazwa biegu. Pierwsza edycja Biegu Icemana była okazją, by oficjalnie przedstawić Holendra mieszkańcom Przesieki. Wim Hof poprowadzi też II Przesiecki Bieg Icemana, który odbędzie się 28 grudnia. Zapisy ruszają już 1 grudnia o północy. Organizatorzy przewidzieli limit obliczony na 100 biegaczy. Prawdopodobnie dzień przed startem odbędzie się spotkanie z Wimem Hofem, podczas którego opowie on więcej o swoich dokonaniach.

Tak wyglądała kąpiel w Przesiece w 2012 r.:

Strona zawodów: http://www.bieg-icemana.tu.info.pl/

Regulamin: http://www.bieg-icemana.tu.info.pl/regulamin.html

IB

Fot. Organizator
 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce