„Endorfina” to miejsce, gdzie często spotykają się ludzie uprawiający bieganie

 

„Endorfina” to miejsce, gdzie często spotykają się ludzie uprawiający bieganie


Opublikowane w wt., 12/09/2023 - 15:50

W sercu Beskidu Sądeckiego, w dolinie Szczawnika kilka lat temu zrodziło się miejsce, gdzie wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą liczyć nie tylko na nocleg, ale również wsparcie naszej ekipy w kwestiach wyboru tras, znalezienia atrakcji dla aktywnych czy też wieczornych rozmów o wszystkim co związane ze sportem i nie tylko.

„Endorfina” to miejsce, gdzie często spotykają się ludzie uprawiający bieganie, kolarstwo czy też dyscypliny sportowe z psami. Ze Szczawnika trasy prowadzą we wszystkich kierunkach a ich stopień trudności zaczyna się od takiego dla każdego, aż po takie gdzie trzeba naprawdę na czworaka wspinać się pod górę.

Ekipa Endorfiny to również organizatorzy zawodów sportowych. W Beskidzie Sądeckim jak do tej pory mają na koncie trzy edycje zawodów dogtrekkingowych, w tym jedną z etapem nocnym a to dopiero początek i w planach są kolejne pomysły. Marzeniem właścicieli jest przywrócenie w tych okolicach sportów zaprzęgowych które to miały miejsce kilkanaście lat temu.

Endorfina to również świetna baza wypadowa dla narciarzy. Zarówno tych wielbiących stoki, jak również skiturowych. Letnie szlaki piesze zamieniają się zimą w rewelacyjne trasy skiturowe które do tego są bardzo dobrze oznakowane. Tu również można liczyć zarówno na
lekkie trasy jak i wymagające podejścia i zjazdy.

Narciarze, którzy wolą ubite stoki, mają do dyspozycji ośrodki narciarskie w Krynicy Zdroju oraz Tyliczu. Nie trzeba martwić się o transport, ponieważ większość z ośrodków ma umowy z przewoźnikami którzy dowożą gości pod sam stok i potem do domu, w cenie karnetu narciarskiego.

W obecnej chwili rozpoczęto przygotowania do reaktywowania wyciągu w Szczawniku zamieniając go w całoroczną bazę rekraacyjno-sportową z wyciągami działającymi cały rok, trasami narciarskimi oraz rowerowymi. Inwestycja gminy w ciągu kilku lat zamieni Szczawnik w nowe centrum sportów letnich i zimowych.

Całość dopełnia piękny widok, spokój który panuje dookoła oraz wygody na miejscu. „Endorfina” to osiem pokoi z łazienkami, duża sala jadalna wyposażona w kominek i TV, oraz dostęp do podstawowych przyborów kuchennych. W sumie 20 łóżek i 26 miejsc noclegowych. Do dyspozycji gości stół bilardowy, gry oraz kącik dla dzieci.

Zimowe wieczory spędzamy przy kominku. Na zewnątrz wiata z grillem oraz palenisko z rusztem dla miłośników ogniska i pieczonych
kiełbasek. Na życzenie gości zapewniamy wyżywienie ze sprawdzonego źródła. Od przyszłego roku planujemy karmić naszych gości w oparciu o bardzo zdrowe przepisy które w tej chwili opracowujemy ze specjalistami.

Zapraszamy wszystkich miłośników gór. Zarówno tych aktywnych, jak i tych którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku miast. Zapraszamy serdecznie.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce