ENEA Tri Tour: W Przechlewie poznamy najtwardszych „ludzi z żelaza”

 

ENEA Tri Tour: W Przechlewie poznamy najtwardszych „ludzi z żelaza”


Opublikowane w wt., 02/09/2014 - 09:15

Prime Food Triathlon Przechlewo to ostatnia odsłona ENEA Tri Tour, największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych. To właśnie na Kaszubach rozstrzygną się losy klasyfikacji generalnej, do której zawodnicy zbierali punkty przez ostatnie kilka miesięcy. Jednak kibiców w Przechlewie nie będzie rozgrzewać wyłącznie rywalizacja indywidualna, ponieważ tegoroczną nowością będzie start sztafet, który zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Po zeszłorocznym imponującym debiucie w tym roku impreza powraca z jeszcze większym rozmachem. Już 6-7 września na starcie stanie ok. 900 zawodników, którzy zmierzą się na dwóch dystansach. Na dystansie długim będą mieli do pokonania 1,9 km pływania w Jeziorze Końskim, 90 km etapu kolarskiego na trasie Przechlewo – Rzeczenica oraz będą musieli przebiegnąć dystans półmaratonu, czyli ok. 21,1 km. Natomiast drugi z rozgrywanych dystansów będzie odpowiednio o połowę krótszy.

Ubiegłoroczna edycja pokazała, że w Przechlewie i okolicach panuje doskonały klimat do sportowej rywalizacji. Jak widać po tegorocznej, zdecydowanie obficiej wypełnionej liście startowej, spełniliśmy oczekiwania zawodników – mówi Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food i jeden z organizatorów zawodów. – Widząc jakie emocje w zeszłym roku wywoływała sportowa rywalizacja  postanowiliśmy zrobić coś, co mogłoby jeszcze dodatkowo zaktywizować kibiców. Nasz wybór padł na rywalizację sztafet, dzięki czemu praktycznie każdy będzie miał okazję dołączyć do coraz liczniejszej triathlonowej rodziny – dodaje.

Podczas Prime Food Triathlon Przechlewo sztafety będą składały się z trzech osób, gdzie każdy pokona odpowiednio jeden etap. Każda z drużyn pokona trasę odpowiadającą rywalizacji na dystansie krótkim. 

 – Poprzednia edycja Prime Food Triathlon Przechlewo wypadła tak rewelacyjnie pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, że w tym roku postanowiliśmy tę imprezę dodatkowo wyróżnić. Z tego też powodu właśnie w Przechlewie odbędzie się finał największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych, czyli ENEA Tri Tour – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour, w ramach którego odbędzie się triathlon w Przechlewie – Z jednej strony nie mogę już się doczekać imprezy, ponieważ w końcu poznamy zwycięzców rywalizacji, którą z wypiekami na twarzy śledziliśmy od kilku miesięcy. Z drugiej natomiast jest mi naprawdę smutno, że to już koniec tej wspaniałej sportowej przygody – dodaje.

Jak przystało na imprezę, która dla wielu zwieńczy wyczerpujący triathlonowy sezon, Prime Food Triathlon Przechlewo przygotowało wiele atrakcji dla zawodników, ich rodzin oraz kibiców. Jedną z nich będzie konkurs kibicowania. – Kibice już rok temu pokazywali swoją kreatywność, dzięki to której motywowali zawodników do jeszcze większego wysiłku. W tym roku chcemy wyjść im naprzód i postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić najlepiej zorganizowane grupy kibiców w każdym dniu rywalizacji. Zachęcam wszystkich do żywiołowego kibicowania wszystkim zawodnikom! – mówi Paweł Nowak.

Główną atrakcją pozasportową, którą przygotowali organizatorzy Prime Food Triathlon Przechlewo będzie koncert zespołu BRACIA, który to uchodzi za jedną z najlepszych formacji rockowych w Polsce. Zawodnicy oraz kibice, którzy wezmą udział w koncercie na zakończenie wrześniowych zawodów mogą spodziewać się sporej dawki pozytywnej energii i dobrej zabawy. 

Prime Food Triathlon Przechlewo odbędzie się w dniach 6-7 września 2014. Na liście startowej potwierdzonych jest już ok. 900 uczestników, którzy zmierzą się na długim i krótkim dystansie. W pierwszym przypadku zawodnicy pokonają 1900 m pływania w Jeziorze Końskim, 90 km jazdy na rowerze na malowniczej, lecz wymagającej trasie Przechlewo-Rzeczenica oraz 21,1 km biegu. Drugi dystans będzie o połowę krótszy. Nowością będzie rywalizacja sztafet składających się z trzech osób, z których każda zmierzy się z inną konkurencją.

Organizatorami wrześniowych zawodów są: Gmina Przechlewo, Endu Sport, a przede wszystkim Zakładowy Klub Sportowy Contra, którego zawodnicy uczestniczą w wielu imprezach sportowych w kraju i za granicą. Głównym sponsorem jest firma Prime Food Sp. z o.o. Dodatkowe informacje i formularz zgłoszeniowy Prime Food Triathlon Przechlewo 2014 można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl. Impreza jest częścią największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – ENEA Tri Tour.

mat. pras.

fot. Witold Podgorski/triathlonprzechlewo.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce