ENEA Tri Tour w weekend w Pile

 

ENEA Tri Tour w weekend w Pile


Opublikowane w wt., 12/08/2014 - 09:44

Aż trzy dni niezwykłej triathlonowej rywalizacji profesjonalnych zawodników i amatorów, aquathlon dla amatorów, Mistrzostwa Polski Strażaków w triathlonie i inne dodatkowe atrakcje – już w najbliższy weekend odbędzie się Tour de Tri Piła. Kolejna impreza rozegrana w ramach cyklu ENEA Tri Tour będzie wydarzeniem jakiego w tej części Europy nie było, gdyż zostanie podzielona na cztery różnorodne etapy.

W piątek, 15 sierpnia, o godz. 16 zawodnicy z całej Polski zmierzą się podczas I etapu zawodów (start w jeziorze Płotki). Rywalizacja zostanie rozegrana w formie tzw. „czasówki” i obejmie 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Impreza będzie też rozgrzewką przed kolejnymi odcinkami, które zostaną rozegrane w sobotę. Będzie to duathlon i aquathlon. Pierwsze zawody odbędą się w formule "na dochodzenie", co oznacza, że zawodnicy wystartują według miejsc zajętych podczas piątkowego etapu.

– Piła to kolejne miasto w Wielkopolsce, które pretenduje do miana triathlonowej stolicy Polski – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i cyklu ENEA Tri Tour, w ramach którego odbędzie się Tour de Tri Piła. – Podczas ENEA Poznań Triathlon nie brakowało zawodników startujących w dwa dni na krótkim i długim dystansie. W Pile triathloniści będą mogli sprawdzić się podczas trzech dni zmagań, wyciągnąć wnioski odnośnie poszczególnych startów, a po skończonej rywalizacji zintegrować się z pozostałymi uczestnikami – dodaje Wojciech Kruczyński.

Główną część zawodów przewidziano na niedzielę. W tym dniu odbędzie się rywalizacja na dystansie krótkim obejmująca 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Do zawodników, startujących w piątkowej i sobotniej rywalizacji dołączy wtedy kolejnych 100 uczestników. Podczas niedzielnych zawodów rozegrane zostaną też również Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej i OSP w triathlonie.

– Tour de Tri będzie kolejnym dowodem na to, że triathlon to sport, który mogą trenować nie tylko profesjonaliści, ale również pasjonaci triathlonu – mówi Wojciech Kruczyński i dodaje: – Udział w nietypowej rywalizacji w Pile pozwoli zdobyć zawodnikom cenne punkty do rankingu ENEA Tri Tour, jak również powalczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów – spółkę ENEA oraz Firmę Karlik Autoryzowanego Dealera Volvo.

Kibice, którzy będą dopingować triathlonistów w okolicach jeziora Płotki mogą spodziewać się ciekawego widowiska. Wykorzystana podczas Tour de Tri formuła „na dochodzenie” (znana m.in. z biathlonu czy kolarstwa torowego) nada dodatkowego charakteru sportowej rywalizacji. Po każdym etapie liderzy poszczególnych klasyfikacji otrzymają też kolorowe koszulki nawiązujące do światowych wyścigów kolarskich. Po zawodach miłośnikom triathlonu udostępniony zostanie też film prezentujący start triathlonistów spod wody.

Tour de Tri obejmie również dodatkowe atrakcje. Wszyscy miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w aquathlonie dla amatorów, który odbędzie się w niedzielę o godz. 13. Obejmie on 400 m pływania w jeziorze Plotki i 3 km biegu, co pozwoli im poczuć prawdziwy klimat triathlonowej rywalizacji. Organizatorami oraz współorganizatorami Tour de Tri są: "Paraf" Piotr Nowacki, Miasto Piła, MOSiR Piła, ENDU SPORT oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej IRON PIŁA.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie www.tourdetri.pl

mat. pras.

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce