Po raz 27. dla Konstytucji w Stalowej Woli

 

Po raz 27. dla Konstytucji w Stalowej Woli


Opublikowane w pt., 03/04/2015 - 09:44

Już po raz 27. zawodnicy pobiegną w Stalowej Woli, by uczcić rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja. Za elektroniczny pomiar czasu odpowiadać będzie zespół Fundacji "Festiwal Biegów", organizator trzydniowej imprezy biegowej w Krynicy.

Zawody w Stalowej Woli to jeden z najstarszych biegów ulicznych na Podkarpaciu. Jego tradycja sięga końca lat 80-tych ubiegłego stulecia. Od pierwszej edycji jest organizowany przez Stanisława Anioła prezesa Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola.

Stanisław Anioł to postać niezwykła. Nieprzerwanie od pół wieku działa w sporcie zajmując się równolegle przygotowywaniem imprez biegowym i trenowaniem zawodników. Jego podopieczni zdobyli aż 190 medali Mistrzostw Polski! To on odkrył talent Joanny Jóźwik brązowej medalistki Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Zurychu oraz olimpijczyków: Grażyny Penc czy Leszka Bebły.

Aż trudno uwierzyć, że trenując taką rzesze zawodników Stanisław Anioł ma jeszcze czas, by angażować się inne rzeczy. Tymczasem jest radnym, a jako prezes  KKS Victoria odpowiada za organizację ponad 20 różnych imprez sportowych.  Wszystko zaczęło się od Biegu Hutnika – wspomina. Dopiero później postanowiliśmy upamiętnić na biegowo święto 3 maja.

Na początku był to Bieg Po Zdrowie z okazji Konstytucji 3 maja. Później z tego wydarzenia powstały dwie oddzielne imprezy. Teraz organizowane są one w odstępie jednego tygodnia – wyjasnia Stanisław Anioł.

Na imprezę może się zapisać w każdej chwili. Nie ma żadnych limitów. Rejestracja elektroniczna potrwa do 25 kwietnia. Potem zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów w Domu Katechetycznym w Stalowej Woli. W pierwszym przypadku zapłacimy za pakiet startowy 25 zł, w drugim 40 zł.

Zawody w Stalowej Woli rozpoczną się 3 maja o 14.00 biegami dzieci na trzech dystansach 250, 400 i 800 metrów. Czterdzieści minut później wystartują dorośli. Po raz pierwszy Bieg Konstytucji 3 maja odbędzie się na dystansie 10 km. - Jeszcze w zeszłym roku był on o połowę krótszy – mówi Anioł. Musieliśmy jednak podjąć decyzję o zmianie, bo chcemy stać się imprezą bardziej rozpoznawalną i międzynarodową.

W ubiegłym roku linię mety przekroczyło 180 biegaczy. – Tym razem liczymy na jeszcze lepszy wynik – mówi organizator. – Nagrody dla pierwszej trójki są wysokie, dlatego spodziewamy się, że pojawią się u nas również zawodnicy z Ukrainy i Rosji – dodaje. Zwycięzca zawodów może liczyć na premię w wysokości 700 zł, drugi na mecie otrzyma 500 zł, a trzeci 300 zł.

Nowością tegorocznej edycji biegu będzie elektroniczny pomiar czasu za który odpowiadać będzie po raz pierwszy Fundacja "Festiwal Biegów". – Do tej pory robiliśmy to na własną rękę. Jednak podczas XXVII Międzynarodowego Ulicznego Biegu Konstytucji 3 maja zamierzamy skorzystać z systemu zaproponowanego przez Fundację – mówi Stanisław Anioł.

System ten został przygotowany przez specjalistów Fundacji "Festiwal Biegów" we współpracy ze światowym liderem w pomiarze czasu – firmą MyLaps. Umożliwia on sprawny i dokładny pomiar czasu każdego zawodnika wbiegającego na metę. Dodatkowo wzbogacono go o funkcję do tworzenie różnorodnych statystyk i wykresów oraz dokumentacji fotograficznej biegu. Bez wątpienia ten system ułatwi pracę organizatorom polskich biegów. 

27. Bieg Konstytucji 3 Maja w Stalowej Woli w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KR

fot. KKS VICTORIA Stalowa Wola

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce