Finałowo na szczyt Kasprowego Wierchu

 

Finałowo na szczyt Kasprowego Wierchu


Opublikowane w czw., 17/10/2013 - 09:13

W najbliższą sobotę w Zakopanem odbędzie się VI Tatrzański Bieg pod Górę. Impreza zwieńczy zmagania w prestiżowym cyklu Montrail Liga Biegów Górskich. Wolnych numerów startowych brak – pobiegnie komplet 300 zawodniczek i zawodników.

Montrail Liga Biegów Górskich składała się w tym roku z aż 113 eliminacji, rozgrywanych na różnych dystansach i różnymi stylami. Zawody odbywały się przez cały rok w kraju, ale i zagranicą (do cyklu wliczano także starty w MŚ czy ME). Klasyfikację generalna cyklu stworzy 12 najlepiej punktowanych startów każdego zawodnika (maksymalnie 60 pkt za zwycięstwo wśród mężczyzn, 20 pkt wśród kobiet). Organizatorem cyklu jest branżowy portal BiegiGorskie.pl, sponsorem zaś marka Montrail.  

Decydujące rozstrzygnięcia w lidze zapadną na wymagającej trasie. Dystans biegu to 8,5 km, przewyższenie zaś 1072 m. Trasa poprowadzi biegaczy szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego, od Ronda Jana Pawła II w Zakopanem (915 m n.p.m), przez Myślenickie Turnie, aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1986 m n.p.m). Start do biegu wyznaczono na godz. 10:00.  

Udział w finałowych zawodach zapowiedziały wszystkie znakomitości polskich biegów górskich. Część zapewniła już sobie zwycięstwa w poszczególnych klasyfikacjach ligi:

  • Dominika Wiśniewska-Ulfik – najlepsza zawodniczka w klasyfikacji generalnej ligi;
  • Anna Celińska – wicemistrzyni ligi;
  • Maria Cebo – druga wicemistrzyni ligi
  • Józef Pawlica – najlepszy górski ultras ligi;
  • Marcin Świerc – najlepszy zawodnik ligi w biegach długich;
  • Daniel Wosik – najlepszy zawodnik w biegach stylem anglosaskim;

Ten ostatni powalczy w Zakopanem o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji ligi. W bezpośredniej rywalizacji z liderem – Piotrem Koniem, będzie musiał odrobić co najmniej 50 pkt. To już drugi emocjonujący finał p. Daniela w tym roku. Przed kilkunastoma dniami biegacz z Ostrowca Św. stoczył pasjonujący pojedynek z Bartoszem Gorczycą o wicemistrzostwo Małopolskich Biegów Górskich. Z sukcesem. Jak będzie tym razem?

Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2013:

http://www.biegigorskie.pl/wp-content/uploads/2013/02/mlbg2013.pdf

GR 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce