Flagi, wstęga, tort, modlitwa... Biało - czerwony Nieporęt

 

Flagi, wstęga, tort, modlitwa... Biało - czerwony Nieporęt


Opublikowane w pt., 11/11/2016 - 17:34

Blisko 200 osób stanęło na starcie 1. Biegu Niepodległości w Gminie Nieporęt - pierwszego biegu ulicznego w tej części kraju. Lokalni organizatorzy już zapowiadają kolejne imprezy!

Kameralny bieg, ale gospodarze zaoferowali uczestnikom wszystko to, co powinni. A nawet więcej! Bezpłatny pakiet startowy z pamiątkową koszulką, medal, ciepły i bogaty poczęstunek na mecie (herbata, grochówka, przepyszne ciasta oraz tort), szerokie zabezpieczenie logistyczne i co chyba najważniejsze - oddali biegaczom swoje serce. 

Start poprzedziły wspólna modlitwa za poległych w walkach o wolność Rzeczpospolitej i złożenie pamiątkowego wieńca, a samą rywalizację - przecięcie pamiątkowej wstęgi. Nie mogło być inaczej, w imprezę zaangażowali się samorządowcy, mieszkańcy Stanisławowa Pierwszego, gdzie zlokalizowano biegowe miasteczko, a nawet lokalna parafia. 

Sportowym wydarzeniem imprezy był start Piotra Łobodzińskiego - mistrza świata i Europy oraz zdobywcy Pucharu Świata Towerruning. Niespodzianki nie było i zawodnik Prefbetu Śniadowo Łomża pewnie zwyciężył rywalizację panów (czas 15:14 na trasie długości 4,75 km). Drugie miejsce wywalczył Rafał Szymborski z Góry (Agencja Projekt Igrzyska), a trzecie Dariusz Wieczorek z Legionowa.

Wśród Pań triumfowała Kinga Reda z Wieliszew Heron Team (19:32). Podium uzupełniły Michaliny: Swatowska z LKS Ostrowianka oraz Ziendara z MKS Polonia Warszawa. 

Pobiegło w sumie 195 osób. Pełne wyniki: TUTAJ

Biegowy debiut Gminy Nieporęt wypadł okazale. Włodarze zapowiadają już kolejne... trzy imprezy! Niebawem szczegóły.

Współorganizatorem 1. Biegu Niepodległości w Gminie Nieporęt była Fundacja "Festiwal Biegów".

red.


Festiwal Biegów - Wszystko co chcesz wiedzieć o bieganiu

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce