Forest Run, czyli najpiękniejsza trasa w Wielkopolskim Parku Narodowym

 

Forest Run, czyli najpiękniejsza trasa w Wielkopolskim Parku Narodowym


Opublikowane w pt., 18/07/2014 - 09:03

Agnieszka i Ania ze Stowarzyszenia Mundi wszystko robią z pasją i jednocześnie bardzo profesjonalnie. Na co dzień mają okazję się o tym przekonać goście prowadzonego przez nich hostelu, w który powstał z myślą o podróżnikach i miłośnikach przygód. Docenili to również uczestnicy pierwszej edycji Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego, którzy już z niepokojem wypatrują informacji o zapisach i szczegółach kolejnej odsłony tego biegu.

Tym razem te niezwykłe dziewczyny zapraszają na Forest Run, pierwszy, długodystansowy, terenowy bieg na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Najpiękniejsze zakątki parku, będzie może przebiec wybierając jedną z dwóch opcji: 44-kilometrową i krótszą 23-kilometrową.

– Naszym priorytetem była atrakcyjna trasa. Chcieliśmy pokazać najciekawsze miejsca parku i sądzę, że to nam się udało. Nie chcieliśmy wydłużać tras i przeprowadzać biegu pętlami lub mało ciekawymi miejscami. Dlatego właśnie zaproponowaliśmy takie dwie długości trasy – wyjaśniła nam Agnieszka Korpal, współorganizatorka biegu.

Idea Forest Run jest bardzo prosta. Organizatorki chcą przypomnieć, że najlepiej biega się w naturalnym otoczeniu, po leśnych ścieżkach, a nie w betonowej dżungli po asfalcie. Wielkopolski Park Narodowy znajduje się bardzo blisko miasta. Wystarczy przejechać 15-20 km, by znaleźć się z dala od miejskiego zgiełku.

– Mieszkamy w Poznaniu i często w tym parku trenujemy. Pomyśleliśmy, że fajnie by było zorganizować w tym miejscu jakiś bieg. Teren jest tu przepiękny. Cieszymy się, że udało nam się przekonać do tego pomysły także dyrekcję WPN, zwłaszcza że wcześniej nie odbyła się tutaj żadna impreza biegowa – mówi Agnieszka Korpal.

Bieg odbędzie się 20 września, a zapisy ruszą w najbliższy poniedziałek 21 lipca. Opłata startowa wynosi 90 zł dla dłuższej trasy i 75 zł dla dystansu 23 km.

Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

IB

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce