Frankfurt Marathon z Dominiką Stelmach. W kobiecej elicie...


Opublikowane w sob., 21/09/2019 - 07:47

Dwie zawodniczki z potencjałem na wynik ok. 2h20’ mają być głównymi bohaterkami tegorocznej edycja Mainova Frankfurt Marathon. To znaczy, że organizatorzy spodziewają się rekordu trasy. Ten póki co wynosi 2:20:36 i liczy sobie tylko dwanaście miesięcy.

W zapowiedzianej stawce znalazła się m.in. Kenijka Valery Jemeli Aiyabei, której życiówka to 2:20:53 (wynik ten dał jej drugie miejsce w Berlinie w 2017 r., ze stratą nieco ponad 10 sekund do zwyciężczyni). W tym roku Aiyabei była trzecia w prestiżowym kobiecym maratonie w Nagoi z czasem 2:23:01. W dorobku ma też wygraną w Pekinie (2:21:38).

Pretendentką do wygranej jest też Etiopka Alemu Megertu Kebede, której maratońska kariera jest o wiele krótsza. Pierwsze jej wyniki pochodzą z 2017 roku. Początkowo startowała głównie w Azji i Afryce. Drogę do poważnego biegania otworzyła jej tegoroczna wygrana w Maratonie Rzymskim, z wynikiem 2:22:52, który jest jej rekordem życiowym i rekordem imprezy. Nie tak dawno, podczas rekordowego półmaratonu w Kopenhadze, Etiopka była czwarta wśród kobiet, z życiówką 1:06:43.

O wysokie miejsca mają walczyć też doświadczona Portugalka Ana Dulce Felix, z najlepszym czasem w karierze 2:25:15, oraz Brytyjka Stephanie Twell z życiówką 2:30:14. Obie w przeszłości były medalistkami mistrzostw Europy na 5000 i 10 000 m. Faworytką gospodarzy jest Katharina Steinruck (2:28:34).

Na starcie nie zabraknie Polaków. Już wcześniej swój udział w tym maratonie ogłosiła Dominika Stelmach - mistrzyni Polski w maratonie z 2017 roku. Rekord życiowy Dominiki to 2:37:09. Wiosną wygrała ona DOZ Łódź Maraton (2:39:11), a niedawno była blisko podium Mistrzostw Świata na 50 km.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uffff [eng] Wszystko idzie w dobrym kierunku. Można skupić się na szybkości. Po 5 wstępnych tygodniach, czeka mnie 7 konkretnego BPS. Celem @frankfurtmarathon Wyniki badań pokazują, że powinna być życiowa forma. Teraz tylko nie zepsuć. Od dziś namiot tlenowy (mąż jeszcze o tym nie wie, ale może przeczyta posta). Za 10 dni Gruzja i @runmageddonglobal (6 nocy na 2 tysiącach i trochę kicania po górach). Tym razem startuję w formule 50km w 3 dni, także spokojnie A co do Frankfurtu, to mam wrażenie, że zostanie opanowany przez Polaków co się kogo nie zapytam, to słyszę, że właśnie tam się wybiera Short summary Everything goes in the right direction  Now it's time for marathon training CU in #Frankfurt. #biegaczka @sportslab_cds @adidasrunning #motywacja #inspiracja #maraton #running #maraton

Post udostępniony przez Dominika Stelmach (@dominika_stelmach_runner)

Maraton we Frankfurcie odbędzie się 27 października. Niebawem więcej o elicie mężczyzn.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce