Fraser-Pryce w formie przed Sopotem

 

Fraser-Pryce w formie przed Sopotem


Opublikowane w sob., 15/02/2014 - 20:54

Podwójna mistrzyni świata z Moskwy i mistrzyni olimpijska nieczęsto pojawia się na zawodach halowych. O swoich startach pod dachem w opowiedziała w miniony piątek dziennikarzom z całego świata podczas telekonferencji prasowej, w której i my wzięliśmy udział. 

Swoją przygodę z bieganiem pod dachem Jamajka rozpoczęła dopiero w poprzednim sezonie od występu podczas Grand Prix w Birmingham.

- W moim kalendarzu nie było imprez halowych. Na Jamajce wróciłam do szkoły i mój trener nie pozwalał mi opuszczać zajęć na uniwersytecie. Wystartowałam dwa razy w poprzednim sezonie i stratuję teraz przed mistrzostwami świata – wspominała Fraser-Pryce, nawiązując do swojego sobotniego startu na zawodach Grand Prix w Birmingham. Na dystansie 60m zajęła tam drugie miejsce z czasem 7.10 sek. Zwyciężyła Murielle Ahoure z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Obydwie panie spotkają się ponownie w Sopocie. Murielle zapowiada walkę o najlepszą lokatę i ciężko trenuje. Dla Shelly-Ann będzie to debiut na halowych mistrzostwach świata.

- Myślę, że jestem w dobrej formie. Dobrze trenowałam i obyło się bez kontuzji. Nie skupiam się na rekordzie świata, staram się tylko dobrze ułożyć wszystkie elementy biegu, a gdy to się udaje, jest rezultat w postaci szybkiego czasu - powiedziała Fraser Pryce o swoich szansach na pobicie rekordu świata, który od 1993 r. należy do Rosjanki Iriny Privalovej i wynosi 6.92 sek.

Oprócz walki o czas, Fraser-Pryce zapowiedziała podczas konferencji... nowy kolor włosów. Chociaż nie ma on żadnego znaczenia dla wyników, to biegaczka obiecuje zmiany, podobne do tych, które podziwialiśmy w Moskwie.

- Teraz mam czarne włosy, ale na Sopot szykuję zmianę. Na razie to tajemnica, ale pracuję nad mieszanką kolorów specjalnie na mistrzostwa - dodała biegaczka, która na Jamajce prowadzi zakład fryzjerski specjalizujący się w przedłużaniu włosów.

Kolejnym startem, który planuje Fraser-Pryce są Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia b.r.

- Nigdy nie brałam udziału w halowych mistrzostwach świata, nie startowałam też w Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej. Jeszcze nie wiem, czy to będzie 100m czy 200m, ale na pewno pobiegnę w Glasgow - powiedziała o swoich planach lekkoatletka 2013 roku.

IB

fot. wikipedia

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce