Fundacja Zdrowy Ruch i młodzi sportowcy w Warszawie na 1 Mili

 

Fundacja Zdrowy Ruch i młodzi sportowcy w Warszawie na 1 Mili


Opublikowane w pt., 10/06/2022 - 14:38
Fundacja Zdrowy Ruch i młodzi sportowcy w Warszawie na 1 Mili
Sprinterzy, Maja Woźniak, Maria Jarosińska, Wiktoria Biskup oraz Tomasz Bajraszewski wystartowali w mocno obsadzonym sprinterskim biegu „Wybiegaj w Przyszłość”. W męskiej serii padły dwa minima na Mistrzostwa Europy U18 w Jerozolimie (Michał Gorzkowicz, WKS Śląsk Wrocław, 10.66; Tomasz Bajraszewski, Vectra Włocławek, 10.74), a wśród kobiet wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych!
 
Na flagowym dystansie imprezy – 1 mili pobiegli Dawid Kułek, Lena Suchowolak, Dorota Nowak-Łażewska oraz Mateusz Śmiertka – zwyciężył w serii VIP, końcowe okrążenie pokonując u boku Marcina Lewandowskiego
 
To był fantastyczny weekend pełen pozytywnych emocji – zwieńczony tym, co biegacze robią najlepiej. Podczas zmagań pokazali jak wartościowymi są sportowcami, a przede wszystkim udowodnili, że są fantastycznymi ludźmi – bardzo pozytywnie nastawionymi do życia, pełnymi uśmiechu i świadomości tego, gdzie są i co chcą osiągnąć.
Fundacja Zdrowy Ruch i młodzi sportowcy w Warszawie na 1 Mili
 
- Tych ośmioro sportowców z kategorii wiekowej U16 i U18 może być wzorem do naśladowania dla rówieśników, to oni pokazują jak wiele daje sport – wzbogaca o nowe przyjaźnie, daje możliwości podróżowania, zdobycia kompetencji miękkich – takich jak radzenie sobie ze stresem, czy wzrost pewności siebie - mówi Paulina Kalinowska, koordynator Program Wybiegaj w Przyszłość!
 
Miniony weekend był wyjątkowy dla ośmiorga biegaczy, stypendystów Fundacji Zdrowy Ruch. Jednym z elementów uczestnictwa w Programie Wybiegaj w Przyszłość jest udział Stypendystów Programu w zawodach pn. 1 MILA – mityng lekki i atletyczny – największej imprezie na stadionie lekkoatletycznym w Polsce. W związku z tym zostali zaproszeni do stolicy – spędzili dwa emocjonujące dni, podczas których mieli zapewnieni szereg atrakcji. 
W sobotę Fundacja Zdrowy Ruch zapewniła młodym sportowcom szereg atrakcji spójnych z edukacyjnymi założeniami Programu. Odwiedzili Muzeum Życia w PRLu, w którym w bardzo interesujący sposób została im przybliżona wiedza historyczna. Następne dwie godziny spędzili na grze miejskiej, podczas której zwiedzili okolice Placu Konstytucji, Zbawiciela i Politechniki Warszawskiej. Zwieńczeniem wysiłku był wspólnie spędzony czas w restauracji neapolitańskiej. 
 
Niedziela przywitała stypendystów piękną, słoneczną pogodą. Od samego rana byli zaangażowani podczas zawodów 1 MILA w Warszawie, które odbywały się na warszawskim AWFie. Od początku mityngu wcielili się w rolę kibica – głośnymi okrzykami dopingowali uczestników Lekkiej Piątki, czyli biegu na 5 kilometrów.

Z werwą dodawali ludziom energii do walki, dziękując tym samym uczestnikom pokonującym dystans w złotych numerach startowych – to oni wpłacili cegiełkę na Program Wybiegaj w Przyszłość!
 

Fundacja Zdrowy Ruch i młodzi sportowcy w Warszawie na 1 Mili
 
Stypendyści zostali zaangażowani do pomocy podczas Biegów Dzieci – najmłodszych uczestników 1 MILI. Jeszcze niedawno sami brali udział w sportowych zabawach i dzięki swojej wytrwałości mogą sięgać teraz po największe laury. Lekkoatleci biegali, motywowali, dopingowali najmłodszych uczestników biegu, jednocześnie pokazując im jak daleko można zajść, mając sportowe marzenia.
 
To było wspaniałe doświadczenie, gdy Mistrzowie pomagali dotrzeć do mety początkującym biegaczom! – Bardzo miło było obserwować, jak nasi Stypendyści wspierali najmłodszych! Celem naszego programu jest pomoc w drodze do Mistrzostwa, ale przede wszystkim wychowanie fantastycznych ludzi z pasją, którzy kochają to, co robią – mówi Adriana Smokowska, Członek Zarządu Fundacji Zdrowy Ruch.
 
Młodzi Mistrzowie mogli poczuć się jak gwiazdy – udzielali wywiadów, rozmawiali z najlepszymi lekkoatletami – Marcinem Lewandowskim oraz Joanną Jóźwik. W niedziele nie mogło także zabraknąć edukacyjnego aspektu  - warsztatu z psychologiem sportu, które pozytywnie nastroiły na następny, kulminacyjny punkt imprezy – bieg na 100 metrów oraz na 1 MILĘ. (źródło: Fundacja Zdrowy Ruch)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce