Funex Orient, czyli ekstremalnie i na orientację w Zawoi

 

Funex Orient, czyli ekstremalnie i na orientację w Zawoi


Opublikowane w śr., 26/11/2014 - 08:54

W weekend w Zawoi, w samym sercu Beskidów wystartują piechurzy, biegacze, rowerzyści oraz miłośnicy adventure race. Wspólnym mianownikiem tych konkurencji jest formuła rywalizacji zawody na orientację.

Pierwsi na trasę wyruszą już w piątek o 21 zawodnicy adventure race, którzy zmierzą z dystansem 180 km. Będą biec, jeździć na rowerze i rolkach oraz zaliczać 33 punkty kontrolne. Na to wszystko mają 42 godziny.

Następnego dnia o 9 wystartują zawodnicy biegu na 25, 50 i 100 km, rowerzyści, którzy będą mieli do pokonania dwie trasy na: 50 bądź 200 km oraz zawodnicy adventure race na 80 km.

– Trasa nie jest bardzo trudna. Zawodnicy nie powinni obawiać się też złej pogody, według mojej informacji nie powinno padać – mówi Tomasz Pryjma z Fundacji Wspierania Sportu Ekstremalnego, która organizuje zawody. – Staraliśmy się, by punkty kontrolne były ustawione w miejscach charakterystycznych: na wzniesieniach, mostkach, obiektach architektonicznych – dodaje.

Organizatorzy starali się też tak wyznaczyć limity czasowe, by wszyscy uczestnicy zawodów mogli spokojnie zdążyć dotrzeć o czasie do mety.

Warto jednak pamiętać, że to zawodnicy zdecydują w jaki sposób będą pokonywać trasę. – Albo wybiorą wersję trudniejszą, przez chaszcze i pole, albo łatwiejszą i bezpieczniejszą, lecz dłuższą drogami – dodaje Pryjma.

W zawodach wystartuje 180 zawodników. Niestety to liczba ostateczna, organizatorzy nie przyjmują już nowych zgłoszeń.

Relację z imprezy znajdziecie jeszcze w weekend na naszych stronach. Zapraszamy!

Funex Orient w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL


Nasza relacja z imprezy: TUTAJ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce