Garwolin powiedział „Stop” przemocy [ZDJĘCIA]

 

Garwolin powiedział „Stop” przemocy [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 16/06/2014 - 09:30

W niedzielę 15 czerwca blisko 800 osób dotarło do mety wyjątkowego biegu pn. AVON kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie. W piątej edycji imprezy zebrano kolejne środki na rzecz Wielkiej Kampanii o Godność, zainicjowanej przez kosmetyczną markę.

Imprezę zorganizowały wspólnie Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, przy wsparciu marki Avon. Jak co roku, najważniejszą konkurencję stanowił bieg na 10 km. W tej kategorii najszybszy okazał się Artur Kern z Lublina, uzyskując wynik 30 minut i 56 sekund. Tuż za nim z czasem 30 minut i 59 sekund uplasował się przedstawiciel Białorusi – Henadz Verkhavodkin. Spośród kobiet najszybsza była reprezentantka Mołdawii – Lilla Fiskowicz.

W trakcie imprezy odbył się także specjalny Bieg Rodzinny na 2 km, który zwyciężył Krzysztof Wasiewicz, pokonując dystans w 5 minut i 24 sekundy. Wyłoniono również najszybszą pannę młodą. W tej kategorii mogła startować każda uczestniczka biegu głównego, która wyszła za mąż w 2014 r. lub planowała to zrobić do końca tego roku. Zwyciężczynią została Paulina Prugar.

Po raz pierwszy w historii wydarzenia odbyły się także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na 10 km. W tej kategorii zwycięstwo należało do Sylwestra Dudka, który uzyskał czas 37 minut i 55 sekund. Wylosowano także nagrody specjalne – wycieczkę dla dwóch osób na 41. Berlin Marathon, a weekendowy pobyt w SPA. Ponadto każdy z uczestników otrzymał atrakcyjny pakiet startowy, m.in. koszulkę biegu oraz zestaw kosmetyków AVON.

Jak informują organizatorzy, Bieg „AVON kontra przemoc” to nie tylko wyjątkowe wydarzenie sportowe, ale również wyraz solidarności i realne wsparcie kampanii mającej na celu walkę z przemocą wobec kobiet. 15 złotych z każdej opłaty startowej przekazywano właśnie na ten cel. W sumie udało się zebrać 12 000 zł.

Sama impreza obfitowała w atrakcje, m. in. barwny korowód z orkiestrą dętą, paradę motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych oraz koncert grupy Myslovitz.

Bieg „AVON kontra przemoc” jest nieodłącznym elementem Wielkiej Kampanii o Godność, którą marka AVON prowadzi w Polsce od 2008 roku. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny, jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiety oraz wszelkich jej przejawów. Kampanię wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.wielkakampaniaogodnosc.pl, www.bieg.truchtacz.pl

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce