Gdańsk Biega w niedzielę. Będzie tłumnie!

 

Gdańsk Biega w niedzielę. Będzie tłumnie!


Opublikowane w czw., 31/10/2013 - 09:57

Gdańsk Biega

Ponad cztery tysiące osób, a wśród nich gwiazdy – Paweł Januszewski czy Iwona Guzowska, pobiegną w niedzielę 3 listopada nad Zatoką Gdańską. Wcześniej jednak oddadzą hołd zmarłemu premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu. 

Wiadomość o śmierci pierwszego premiera demokratycznej Polski i ogłoszonej żałobie spadła na organizatorów imprezy – Urząd Miasta Gdańsk i MOSiR – jak grom z jasnego nieba. Po długich konsultacjach podjęto decyzję o przeprowadzeniu imprezy, ale też ograniczeniu do minimum oprawy zawodów.

Ich idea pozostała jednak niezmieniona. Gdańsk Biega to zawody wyjątkowe. Bez pomiaru czasu, bez numerów startowych. „To bieg typu fun run, w którym bardziej liczy się przyjemność biegania w gronie przyjaciół i rodziny niż wynik na mecie” – czytamy na oficjalnej witrynie zawodów.

Ważny będzie też aspekt charytatywny – dołączając do „Drużyny Lenki” będzie można wesprzeć badania nad lekiem, który pomoże wyzdrowieć nieuleczalnie chorej dziś dziewczynce.

Sobie też będzie można pomóc. Studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zbadają ciśnienie, poziom cukru biegacza. Przekażą też cenne informacje z zakresu profilaktyki zdrowia oraz raka piersi, a także pokażą, jak postępować w przypadku zadławienia, jak udrożnić drogi oddechowe, wentylować a nawet jak założyć wenflon. Oczywiście z pomocą manekina.

Do wyboru biegaczy będą dwa dystanse – 3 i 6 km. Trasa biegu poprowadzi częściowo po plaży, a częściowo alejkami parku nadmorskiego.

Rozpoczęcie biegu zaplanowano na godz. 12:00. Dwadzieścia minut wcześniej odbędzie się rozgrzewka. Pierwszą część poprowadzą siatkarze Lotosu Trefla, którzy po raz kolejny odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie organizatorów imprezy, drugą zaś specjalistka zumba fitness. Podczas imprezy siatkarze będą też rozdawać zaproszenia na mecze PlusLigi.

Zapisy online do imprezy już się zakończyły. Swój pakiet startowy można odebrać w kasie Stadionu Miejskiego przy ul. Traugutta 29 – dziś w godz. 15:00-20:00 oraz w sobotę 2 listopada w godz. 10:00-15:00. Do biegu można zgłosić się też w dniu imprezy w punktach zapisów, nie ma jednak możliwości otrzymania pakietu startowego ani wzięcia udziału w konkursie.

Organizator zachęca do licznego udziału w imprezie. Na zachętę organizuje m.in. punkt opieki nad dziećmi biegaczy. To pierwsza taka inicjatywa w historii gdańskiej imprezy. 3 listopada na plaży w Brzeźnie pojawią się piraci a wraz z nimi zabawy w pirackim stylu. Punkt opieki będzie działać tuż przy molo (po jego prawej stronie) w godz. 10:30-14:30.

Gdańsk BiegaPolecamy i zapraszamy!

Oficjalna strona imprezy

Regulamin

GR

Fot. Organizator

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce