Gdańsk pobiegnie także w półmaratonie. Premiera tej jesieni

 

Gdańsk pobiegnie także w półmaratonie. Premiera tej jesieni


Opublikowane w pon., 30/06/2014 - 14:12

Jeszcze nie ucichły echa zapowiedzi premierowej edycji Verve 10K Run Sopot, tymczasem w orbicie zainteresowania pomorskich biegaczy znalazło się kolejne nowe i duże wydarzenie biegowe. Półmaraton Gdańsk wystartuje premierowo 26 października z okolic PGE Areny.

Imprezę organizują AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku, firma Labosport oraz Miasto Gdańsk. Jak wyjaśnia w komunikacie prasowym Rafał Zakrzewski z AZS COSA, „Gdańsk jest ostatnim tak wielki miastem w Polsce, które nie posiada dużej imprezy biegowej”.

– Doskonała lokalizacja, dobry dojazd z innych rejonów kraju, lotnisko, świetna infrastruktura oraz nadmorski klimat sprawiają, że Gdańsk ma naprawdę olbrzymi potencjał do organizacji tego typu wydarzeń – przekonuje organizator.

Trasą dla półmaratonu będą najważniejsze ulice miasta. Znany jest już jej przebieg:

Zapisy do imprezy rozpoczną się 1 lipca. Do dyspozycji biegaczy jest 4000 pakietów startowych. Organizatorzy spodziewają się „znakomitej frekwencji”, która pozwoli „w przyszłości konkurować z największymi tego typu wydarzeniami w naszym kraju”.

Szczegółowe informacje na temat półmaratonu można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl.

Red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce