Gdynia: Mikołajkowy Kompas na orientację, pełny „chaszczowania”

 

Gdynia: Mikołajkowy Kompas na orientację, pełny „chaszczowania”


Opublikowane w czw., 20/11/2014 - 15:07

Za dwa dni ruszą zapisy na Mikołajkowy Kompas – rajd na orientację rozgrywany w parku przygodowym Kolibki w Gdyni. Imprezę zaplanowano na 13 grudnia.

Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: Smerfową na dystansie 7,5 km, Zieloną lub Czarną. Te ostatnie mają taki sam dystans 15 kilometrów, trzeba je ukończyć w limicie 5 godzin, a o kolejności na mecie zdecyduje czas pokonania trasy, zaliczenie punktów kontrolnych i mniejsza liczba punktów karnych.

Opcje różnią się stopniem trudności. Czarna przeznaczona dla jest zawodników z doświadczeniem w imprezach na orientację. Na trasie Smerfowej zwycięzcą zostanie ten, kto pokona ją najszybciej.

– Na trasę Czarną zapiszą zapewne uczestnicy, którzy biorę udział w imprezach na orientację regularnie. Na pewno punkty kontrolne będą umieszczone głębiej w lesie. Trzeba będzie częściej zejść ze ścieżek i nastawić się na więcej „chaszczowania”. Stopień trudności podniesie także rzeźba terenu. Zielona trasa będzie spokojniejsza wyjaśnia Marcin Jank organizator imprezy.

Chociaż rajd grudniowy odbędzie się po raz pierwszy, to organizatorzy mają już doświadczenie w przeprowadzaniu imprez na orientację. To oni stoją za popularnym Kaszubskim Rajdem z Kompasem. Ich imprezy są znane z bogato zaopatrzonych bufetów. Tej atrakcji nie zabraknie i tym razem, podobnie jak ogniska.

Zapisy ruszą 22 listopada o 6.00. Limit uczestników wynosi 120 osób. Opłata wpisowego przed 30 listopada to 25zł. Jeśli uczestników będzie mniej niż miejsc na liście startowej, zapisy będą przyjmowane także w dniu zawodów 13 grudnia.

Na naszych imprezach oprócz wyzwania, liczy się dobra zabawa. Mikołajkowy rajd ma szczególny charakter, więc zaprosiliśmy pewnego szczególnego gościa. Na razie nie zdradzimy, kto to będzie, ale podpowiedzią jest grudniowy termin imprezy zachęca do udziału organizator.

Informacje i zapisy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce