Gdynia: Promują fair play... na wesoło

 

Gdynia: Promują fair play... na wesoło


Opublikowane w pon., 16/02/2015 - 14:06

Oryginalną formę przybrała akcja edukacyjna skierowana do uczestników PKO Grand Prix Gdyni. Organizatorzy cyklu przygotowali serię grafik, które w humorystyczny sposób zwracają uwagę biegaczy na najważniejsze punkty biegowego regulaminu.

Akcja pn. Biegnij fair to kolejny etap walki organizatorów gdyńskich biegów z biegowymi oszustami - uczestniczącymi w biegach bez opłaty startowej i numerów czy pobierających nadprogramowe medale pamiątkowe. To właśnie na Pomorzu, kole zamachowym polskiej turystyki biegowej w okresie letnim, najsilniej występują te przykre zjawiska. Wcześniej organizatorzy m.in. apelowali do uczestników, by bacznie przyglądali się swoim rywalom i zgłaszali nadużycia, a także zamieszczali w internecie zdjęcia oszustów. 

Nowa akcja ma na celu także poprawę bezpieczeństwa biegaczy. Grafiki wskazują choćby na konieczność solidnej rozgrzewki, mówią o problemach związanych z ustawianiem się w niewłaściwych strefach startowych czy przepychaniem się na trasie.
 
– Liczymy, że grafiki spotkają się z pozytywnym przyjęciem wśród biegaczy i przyniosą wymierne skutki w postaci poprawy jakości naszej wspólnej sportowej zabawy – podsumowuje Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Pierwszy z biegów Grand Prix odbędzie się już w najbliższą sobotę. Na starcie Biegu Urodzinowego może stanąć nawet 5 000 osób. Szczegóły imprezy i samego cyklu w naszej zapowiedzi.

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce