Gdzie odbył się Bieg Zdrowych Ząbków? No jasne - w Ząbkach!

 

Gdzie odbył się Bieg Zdrowych Ząbków? No jasne - w Ząbkach!


Opublikowane w śr., 17/04/2024 - 00:00

17 kwietnia, w Ząbkach, odbyło się 4 godzinne wydarzenie  - Bieg Zdrowych Ząbków,  połączony z akcją charytatywną wsparcia Leona Zub w rehabilitacji. Organizatorem i pomysłodawcą była Hanna Nejfeld, we współpracy z KS Biegające Ząbki.

To już szósta taka biegowa akcja w trakcie 3 lat. Będąc ultrasem z krwi i kości chciałam pokazać swojej drużynie jak się biega kilka godzin, po pętli długości 370 m w Parku. Ta formuła tak się spodobała biegaczom, że kontynuujemy ją do dziś.

Tego dnia połączyłam 3 wydarzenia w jedną całość: bieg 4 godzinny, bieg dzieci i kiermasz charytatywny, ryzykowne, ale wykonalne.  Wspomnę, że 120 pakietów startowych rozeszło się w dwa tygodnie.

Park odwiedziło ponad 140 osób z czego około 60 dzieci przebiegło kółeczko w towarzystwie Ząbka z Ząbek - naszej klubowej maskotki. W biegu dzieci udział wziął Ząbek, Pan Szczoteczka, Pani Pasta i Super Stomatolog, nasze pociechy z ogromną przyjemnością i uśmiechem robiły zdjęcia z wyjątkowymi postaciami.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal nawiązujący do logo drużyny. Dodam tylko, że taka formuła biegu sprawdza się idealnie w temacie integracji. Uczestnicy w przeciągu  wyznaczonych 4 godzin przychodzą o  dogodnej dla nich porze i biegają dowolny dystans, a na zakończenie otrzymują medal.

Gadżety do pakietów i nagrody dla Pań i Panów z największą ilością wybieganych kilometrów ufundowali nasi partnerzy biegu Studio treningu  MYBodyLab i Gabinet Stomatologiczny Dental Primus.

Zwycięzca wśród panów wybiegał na spokojnie 45 km, panie nie odstawały mocno i pierwsza kobieta stanęła na podium z wynikiem 30 km.

Podczas kiermaszu trwającego 1,5 godziny sprzedaliśmy kilkanaście blach ciast, upieczonych przez mieszkanki Ząbek.Inne gadżety też cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pieniążki trafiły  do puszki Fundacji Iskierka i czekamy na oficjalne wyniki, które spłyną do nas po przeliczeniu zawartości przez Fundację.

Pomaganie przez bieganie w moim przypadku to oczywista sprawa, a dzięki takim wydarzeniom  integrujemy lokalną społeczność Ząbek. (Hania Nejfeld, fot. HN)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce