Gliwiccy prowokatorzy na start. Powalczą główne z sobą

 

Gliwiccy prowokatorzy na start. Powalczą główne z sobą


Opublikowane w czw., 29/01/2015 - 08:25

Sukces ubiegłorocznego cyklu Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej sprawił, że ani jej uczestnicy, ani organizatorzy nie mieli wątpliwości: było warto! A co za tym idzie, warto znowu prowokować w kolejnym sezonie. Chociaż w 2015 roku przewidziano trochę nowości, najważniejsze pozostaje bez zmian: akcja nadal odbywa się pod hasłem „Daj się sprowokować do walki z lenistwem!”.

– Wiele osób zaczynających swoją sportową przygodę na naszej ubiegłorocznej Prowokacji z sukcesem wystartowało jesienią w Półmaratonie Gliwickim. Jest to dla nas wielka motywacja do kontynuowania tej imprezy – mówi organizator Andrzej Szelka.

Liczby mówią same za siebie: w ubiegłym sezonie akcja sprowokowała do regularnego wysiłku ponad pół tysiąca osób! Wszystko wskazuje na to, że nowy sezon poprawi te wyniki: – Na chwilę obecną przez Internet zapisało się na nasze pierwsze tegoroczne zawody 169 osób i 7 piesków, czyli ponad 50% więcej uczestników niż w styczniu ubiegłego roku. A do soboty jeszcze kilka dni zostało – komentuje organizator. – To najlepiej świadczy o tym, że wymyślona przez nas formuła tanich zawodów, rozgrywanych na łatwej trasie i dostępnych dla zawodników w wieku 3+, nastawionych bardziej na zabawę i sportowy piknik niż na zawziętą rywalizację, znalazła wielu zwolenników.

W Prowokacji wziąć udział może każdy, kto chce pokonać łatwą leśną trasę o długości 3,45 km biegiem lub techniką nordic walking. Można też wystartować z psem. Maksymalna liczba okrążeni to trzy. Niezależnie od dyscypliny, opłata startowa to tylko 10 zł (do uiszczenia w biurze zawodów przed startem). Rejestracji można dokonać pod adresem: http://goo.gl/forms/88ifJ67D9i do godziny 21:00 w piątek. Impreza startuje w sobotę o 10:00 z polany za stadionem Piasta Gliwice.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, Prowokacje będą się odbywać raz w miesiącu a na zakończenie cyklu przewidziano Bal Zwycięzców. Na wytrwałych, którzy wystartują co najmniej dziewięć razy, podczas balu będą czekały statuetki. Nagrodzeni zostaną zwycięzcy open wśród kobiet i mężczyzn.

– W tym sezonie nie będziemy prowadzili klasyfikacji wiekowych, jedynie ze względu na płeć i konkurencję: bieg, nordic walking i canicross – tłumaczy Andrzej Szelka. – Doszliśmy do wniosku, że uprościmy w ten sposób tabelę wyników, a większość zawodników i tak „walczy” głównie ze sobą i stara się poprawić własne osiągnięcia. Tym bardziej, że nie śrubowanie wyników i rekordy mieliśmy na myśli zaczynając tę imprezę, a zachęcenie do ruchu na świeżym powietrzu jak największej liczby osób. Osób, które nie miały motywacji do ruszenia się sprzed telewizora, czy komputera. Teraz już odpada im argument, że "w Gliwicach nic się nie dzieje i nie ma się gdzie poruszać. Dzieje się co miesiąc i to właśnie Prowokacja Biegowa ma zachęcić i przyzwyczaić początkujących biegaczy i kijkarzy do regularnego, niezależnego od pogody rytmu treningowego. A jeśli w naszych zawodach wezmą też udział bardziej zaawansowani zawodnicy, to będziemy również niezmiernie zadowoleni, bo najlepiej na wyobraźnię działa realny, namacalny przykład do czego można dojść przy regularnym treningu.

Prowokujące, prawda? Terminy najbliższych tegorocznych zawodów to: 31 stycznia, 21 lutego i 28 marca. Cały cykl w naszym KALENDARZU IMPREZ.

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce