Gliwice sprowokują do biegania... już po raz ostatni w tym roku

 

Gliwice sprowokują do biegania... już po raz ostatni w tym roku


Opublikowane w pt., 12/12/2014 - 09:00

W Gliwicach miłośnicy biegania i nordic walking przygotowują się do ostatniego startu w cyklu Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę 13 grudnia, jak zwykle o godzinie 10:00. Zaproszeni są stali bywalcy imprezy, ale również ci, którzy nie mieli jeszcze okazji, żeby wziąć w niej udział.

Po raz dwunasty będzie można przebiec trasę mierzącą 3,45 km. Jedno-, dwu- lub trzykrotnie, uzyskując maksymalny dystans 10,35 km. Piękna, leśna ścieżka bez podbiegów stanowi świetną alternatywę dla ulicznego biegania. Ale to nie jedyne atrakcje!

– Na pewno będzie ognisko dla ocieplenia klimatu, więc można przynieść prywatną kiełbaskę do podpieczenia. Zapewnimy kilkanaście szpikulców – zdradził nam organizator Andrzej Szelka. – Nie obędzie się również bez "herbatki pani Heleny", napój ten robił furorę podczas pierwszych edycji imprezy.

Dla najbardziej wytrwałych będzie to dwunasty start. Kilkadziesiąt osób zapewni sobie statuetkę Biegnącej Radiostacji, która jest nagrodą za co najmniej dziesięciokrotny udział w zawodach. To ostatnia w tym roku edycja imprezy i ostatnia szansa, żeby poprawić swój czas. Jednak uczestnicy będą mieli okazję spotkać się jeszcze raz, za to w zaskakujących okolicznościach. 27 grudnia odbędzie się Bal Zwycięzców, na który zaproszeni są wszyscy startujący w Prowokacji w przeciągu roku. Tym razem, zamiast ubrań sportowych, goście założą… stroje balowe!

Jeśli komuś nie udało się wziąć udziału w tegorocznej Prowokacji, będzie miał na to szansę za rok. – Już dziś możemy ogłosić, że cykl biegów "Prowokacyjnych" będzie kontynuowany w 2015 roku – zapewnia Andrzej Szelka. – Zajdą małe, kosmetyczne zmiany w regulaminie, ale miejsce zawodów będzie to samo. Spotykamy się zawsze za stadionem Piasta Gliwice.

Tymczasem zapraszamy na finał tegorocznych prowokacyjnych zmagań. W sobotę o 10:00 na polanę za stadionem Piasta Gliwice. Koszt udziału w imprezie to 10 zł, płatne w biurze zawodów.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa w naszym KALENDARZU IMPREZ (tam m.in. relacje i fotogalerie ze wcześniejszych rund).

KME

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce