Gorce Ultra Trail Winter już za miesiąc – od 10 do 42 km


Opublikowane w wt., 21/01/2020 - 14:01

„Zima w Gorcach trwa, śnieg leży, a rano mróz skutecznie budzi. Kto chciałby przeżyć przygodę i spróbować sił w bieganiu zimą, ma taką możliwość.” – zachęcają organizatorzy Gorce Ultra Trail (21-22.02.2020)

Przygotowali trzy trasy. Najkrótsza: Dyszka-Zadyszka liczy 10 km (450 m przewyższenia), czyli jest trochę pod górę, a potem ostro i krótko w dół. Średnią: Którędy na Lubań – ciut więcej niż półmaraton (24 km i 960 metrów przewyższenia), organizatorzy określają jako „piękna z panoramą Tatr. Śnieżne Wyzwanie to trasa dla najwytrawniejszych biegaczy. Do pokonania są 42 km (2080+), a to już prawdziwa biegowa przygoda.

„Trasa maratonu GUT Winter prowadzi przez trzy gminy. Start i Meta w Ochotnicy Górnej, a po drugiej stronie pasma Lubania odwiedzimy gminę Czorsztyn i Krościenko. Pierwszy raz w historii biegów GUT uczestnicy poznają południowe stoki Lubania. W tej części trasy spotkacie blisko 5-kilometrowe podejście na Lubań niebieskim szlakiem.” – opisują organizatorzy z fundacji Run Vegan.

Na stronie biegu można sprawdzić wszystkie trasy i ich profile.

Dyszka–Zadyszka to nowość w GUT Winter. „10 km z widokiem na Tatry to propozycja dla tych, którzy zaczynają przygodę z bieganiem zimą lub ... wolą to robić szybko! Jednych i drugich rozgrzeją pierwsze kilometry, a szalone tempo ostudzi podejście na Studzionki. Warto jednak tam się pojawić chociażby dla takich widoków.„ – zachwalają organizatorzy.

Niezależnie od wybranego dystansu w pakiecie będzie czapka do biegania z… profilem trasy.

Zgłoszenia on-line będą przyjmowane do dnia 14 lutego 2020 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce