Gorlice: 18. Bieg Naftowy i kryterium kolarskie przeniesionye na październik


Opublikowane w wt., 24/03/2020 - 08:58

Wszystko wskazuje na to, że nie pobiegamy w kwietniu, a nawet w maju. Już w tej chwili większość biegów zaplanowanych na kwiecień została odwołanych. Odwoływane lub przekładane są też biegi majowe. Do nich należy 18. edycja prestiżowego Biegu Naftowego w Gorlicach.

Bieg miał odbyć się 17 maja w ramach Weekendu Pełnego Energii. Impreza tradycyjnie miała rozpocząć się w sobotę (16 maja)  zawodami rolkarskimi Roll And Ski oraz Kryterium Kolarskim. W niedzielę zawodnicy mieli przenieść się na trasy biegowe na trzech dystansach.

- Mając na względzie bezpieczeństwo i zdrowie zarówno zawodników, jak i wolontariuszy i organizatorów, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 zdecydowaliśmy o zmianie terminu imprezy sportowej pod nazwą Weekend Pełen Energii planowanej w dniach 16-17 maja 2020 – informuje Adam Rachwał, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

- Chcemy zorganizować ją jesienią 3 i 4 października. W sobotę 3 października odbędą się zawody dla rolkarzy i kolarzy, zaś w niedzielę 4 października wystartuje 18. Bieg Naftowy na 21 km, 10 km oraz 4,2 km. Przepraszamy za tę zmianę, ale w obecnej sytuacji nie możemy ryzykować i Was narażać. Zapisy trwają na dotychczasowych stronach – objaśnia orgaizator

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce