Gorlice: Sportowy Weekend Pełen Energii już w weekend


Opublikowane w pon., 21/09/2020 - 08:33

Wielkim krokami zbliża się coroczna impreza sportowa pn. "Weekend Pełen Energii" organizowana przez Stowarzyszenie Maraton Gorlice. W tym roku miała ona odbyć się w maju, ale z wiadomych względów została przełożona na inny termin.

– Zapraszamy wszystkich chętnych 3 i 4 października. W niedzielę 4 października odbędzie się kultowy 28. już Bieg Naftowy. W tym roku wprowadziliśmy nieznaczną korektę - dystans pięciu kilometrów skracamy do 4.2 km, dedykując go w szczególności całym rodzinom, począwszy od najstarszych amatorów biegania, skończywszy na najmłodszych dzieciakach. Mamy nadzieję, iż „Mini Maraton Rodzinny" bo tak będzie nosił nazwę, już na stałe zapisze się w programie Biegu Naftowego. Pozostałe dystanse, tj. 10 i 21 km pozostają bez zmian. W tym samym dniu odbędzie się też Mini Bieg Naftowy dla dzieci. Tak, że wszystkie imprezy biegowe będziemy mieć w jednym dniu – mówi i zaprasza Adam Rachwał, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

Start półmaratonu będzie miał miejsce w Owczarach przy zabytkowej cerkwi wpisanej na listę UNESCO. Biegacze na dystansie 10 km również wystartują w Owczarach i pobiegną przez Siary i Sękową na stadion OSiR. Natomiast uczestnicy „Mini Maraton Rodzinnego" wystartują w Siarach. Na najlepszych będą czekać nagrody, upominki, ciekawe pakiety startowe i już dzisiaj wiadomo, że wyjątkowy medal, nawiązujący do tradycji przemysłu naftowego.

– Natomiast w sobotę 3 października w Gorlicach, rozegrane zostaną zawody rolkarskie i kolarskie: K2 Roll and Ski 2020 na dystansach 22 km i 42 km, w tym Długodystansowy Puchar Polski, Mini Roll and Ski 2020 - zawody rolkarskie dla dzieci do 12 roku życia oraz IV Gorlickie Kryterium Kolarskie  „czasówka” ze startu wspólnego na dystansie 42 km, które organizujemy wspólnie z Gorlickim Klubem Cyklistów — dodaje Adam Rachwał.

– Co roku startuję w Biegu Naftowym. To wspaniała impreza nawiązująca do pięknych tradycji przemysłu naftowego, który kiedyś rozwijał się znakomicie w rejonie Gorlic i okolic. Pozostały po nim niestety tylko wspomnienia i wiele pamiątek. Medale tego biegu zawsze są wyjątkowe, a impreza przybrała charakter rodzinny. W tym roku wyjątkowo wszystkie biegi dla dzieci i dorosłych będą w jednym dniu. To dodatkowy plus tej imprezy na którą serdecznie zapraszam - podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Szczegóły i zapisy: TUTAJ

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce