Gorlice zapraszają na darmowy IV Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”

 

Gorlice zapraszają na darmowy IV Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”


Opublikowane w śr., 22/03/2023 - 11:16

Już drugiego maja w Gorlicach odbędzie IV Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami” . W tym roku trasa półmaratonu będzie wiodła po urokliwych trasach z Gorlic przez Kobylankę, Dominikowice, Łysulę, Męcinę Małą, Męcinę Wielką do Sękowej. Jednym z celów imprezy jest upowszechnienie wiedzy dotyczącej znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu I wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami biegu są Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach, a współorganizatorami i partnerami Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach, Miasto Gorlice, Gmina Sękowa oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Uzdrowisko Wysowa S.A.

 

- Bieg odbędzie się drugiego maja we wtorek. Start nastąpi o godzinie 11 na cmentarzu wojennym nr 91 w Gorlicach tzw. Góra Cmentarna, a meta w Sękowej na kompleksie sportowo-rekreacyjnym gdzie odbywały się do tej pory rekonstrukcje Bitwy pod Gorlicami. Uroczyste zakończenie planujemy na godzinę 14.30 – informuje Łukasz Bełda, dyrektor biegu.

Natomiast o godzinie 17 w tym rejonie odbędzie się rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami.

- Uczestnicy biegu startują bez opłaty startowej. Bieg jest darmowy, ale obowiązuje limit 250 zgłoszeń, decyduje kolejność zgłoszeń – dodaje dyrektor biegu.

 

Prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn. Za miejsca od pierwszego do trzeciego w klasyfikacji kobiet i mężczyzn, najlepsi otrzymają puchary, a za miejsca od pierwszego do dziesiątego nagrody rzeczowe i dyplomy. Pamiątkowe medale wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg. Po zakończeniu imprezy przewidziano gorący posiłek dla wszystkich uczestników półmaratonu. Dodatkowych informacji udzielają: Dyrektor biegu Łukasz Bełda, e-mail: lukasbelda@wp.pl, oraz Elżbieta Wojna-Dyląg, organizator, e-mail: dylag@agh.edu.pl, tel. 693 435 295.

Zapisy oraz więcej szczegółów:

https://dostartu.pl/iv-miedzynarodowy-po-maraton-bitwa-pod-gorlicami-v8961?fbclid=IwAR3vB_8ewfzPUr9kmeANLex7axCdROQJ_AFDRjNWHT49rZIhlpzbYmAiJRc

 

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
fot. Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce