Gorlicki Bieg Górski w Gorlicach - 4.10.2015

 

Gorlicki Bieg Górski w Gorlicach - 4.10.2015


Opublikowane w wt., 01/12/2015 - 09:57

Charakterystyka: Bieg górski na dystansie 40 km


Termin imprezy: 4.10.2015


Liczba uczestników: 79


Pula nagród: 3000 zł


Partnerzy: Nadleśnictwo Gorlice, Miasto Gorlice


Liczba wolontariuszy: 25


Strona biegu: http://bieggorski.pl/


Jak zachęcają organizatorzy:

Gorlicki Bieg Górski to impreza, której idea zrodziła się w celu chęci pokazania uroków okolic Gorlic i Beskidu Niskiego. Tegoroczna pierwsza edycja przyciągnęła na start około 80 uczestników. W biurze zawodów na zawodników czekał bogaty pakiet startowy, tj. autorski buff, izotonik oraz albumy Nadleśnictwa Gorlice. Malownicze krajobrazy oraz piękna, słoneczna pogoda gwarantowały biegaczom ogromną przyjemność i niezapomniane wrażenia, wynagradzając trudy trasy. W schronisku na Magurze Małastowskiej zorganizowano punkt odżywczy oferujący wodę, izotoniki czy też owoce i czekoladę. Na mecie każdy z uczestników otrzymywał medal.

Po ukończeniu zmagań biegacze przyznawali, że bieg był niemałym wyzwaniem. Chwalili sprawną organizację i dobre oznaczenie trasy. Zwycięzcą GBG został Bartosz Gorczyca, obecnie jeden z czołowych biegaczy górskich w Polsce, który może pochwalić się m.in. najlepszym wynikiem na prestiżowym Biegu Ultra Granią Tatr 2015. W biegu wzięło także udział kilkunastu bardzo dobrych zawodników, jak Robert Faron, Łukasz Szumiec, oraz rzesza osób biegających amatorsko, czerpiących radość z walki z własnymi słabościami. Nagrodzono dużą ilość osób, wyróżniając kategorię generalną, poszczególne kategorie wiekowe mężczyzn, kategorię kobiet, a także szczególną kategorię dla osób z powiatu gorlickiego.

Organizatorzy imprezy mieli przed sobą duże wyzwanie, nie mając doświadczenia w biegach górskich, jednak zadowolenie uczestników i spore zainteresowanie, dają wielką nadzieję na rozwój w kolejnych latach oraz poszerzenie wachlarza atrakcji towarzyszących biegowi głównemu. Kameralny charakter imprezy, piękna pogoda, dobra organizacja i niesamowita trasa złożyły się na sukces Gorlickiego Biegu Górskiego.


Formularz elektroniczny:

lub

Wyślij SMS pod numer 70068 o treści BIEGI24 + ew. uzasadnienie wyboru 

(koszt 0,65 zł z VAT)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce