Gorlickie Biegowe Przepalenie - przyłącz się!


Opublikowane w ndz., 17/05/2020 - 10:19

Z kopyta ruszyło wirtualne Gorlickie Biegowe Przepalenie. Organizatorzy Gorlickiego Biegu Górskiego Sebastian Chłanda, Bartosz Kujawski i Wiktor Bubniak organizując wirtualną mini ligę biegową, trafili z pomysłem w przysłowiową dziesiątkę! Biegacze bowiem od dłuższego czasu cierpieli i nadal cierpią na brak biegowych imprez.

– Odczuwa się w naszym środowisku głód biegania. To normalne, bo jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej i nagle tego brakuje, to każdy próbuje jakoś na własną rękę organizować sobie życie sportowe. Jesteśmy bardzo miło zaskoczenie zainteresowaniem naszą wirtualną rywalizacją i dużą frekwencją – mówi z dumą Sebastian Chłanda, pomysłodawca i uczestnik biegu.

W gronie biegaczy są znani i utytułowani gorliccy biegacze górscy i nie tylko, jak np.: Bartosz Kujawski, Sebastian Chłanda, Marcin Górka, Bartek Olbrych czy Anna Wojna, była reprezentantka Polski w lekkiej atletyce. Pierwsze miejsce jak na razie zajmuje Wojciech Tarasek ze Starej Wsi, który ten dość trudny dystans pokonał w czasie 1:03:40.  Dziś finał etapu.

Uczestnicy mini ligi biegowej będą rywalizować na czterech trasach. Na danej trasie będzie można przeprowadzić dowolną ilość treningów.

– Zaczęliśmy zabawę od kultowej Magury Małastowskiej. Biegaliśmy tam cały tydzień. Pomimo że na trasie mamy solidny podbieg trasa była bardzo szybka. Samochód można było zaparkować w okolicy cerkwi w Owczarach. Start i meta znajdowała się 250 metrów wyżej, na wysokości cmentarza wojennego – dodaje Sebastian Chłanda.

– Pierwszy etap Przesilenia nie był dla mnie bardzo trudny, ale mimo to największym wyzwaniem był długi sześciokilometrowy podbieg na Magurę Małastowską, a szczególnie 4 i 5 km. Uff kosmos! Potem to już z „górki " można powiedzieć – relacjonuje Halina Dobek z Gorlickiej Grupy Biegowej, jedna z uczestniczek wyzwania.

– Chciałabym zmierzyć się z wszystkimi etapami, jeśli zdrowie dopisze. Tym bardziej, że jest to teren naszego malowniczego Beskidu Niskiego. Kocham przyrodę, to zawsze robię dużo zdjęć. Na miejsce startu pojechaliśmy z Piotrkiem Czyżykiewiczem i Irkiem Musiałem. Natomiast każdy z nas trasę pokonywał praktycznie sam. Oczywiście by zachować bezpieczne odległości – podkreśla nasza rozmówczyni.

– W tych trudnych koronawirusowyych czasach to bardzo ciekawa forma zawodów... i  jedyna rozsądna. Na pewno jest to coś innego i nowego. Wielkie podziękowania należą się dla Ostrego Koła i organizatorów Gorlickiego Biegu Górskiego, że coś takiego zorganizowali w Gorlicach, a biegną u nas nie tylko zawodnicy z Gorlic – chwali Halina Dobek.

Harmonogram tras BIegowego Przepalenia:

Trasa II „Kornuty” – 24-31 maja
Trasa III „Kolanin” – 7-14 czerwca
Trasa IV „Lackowa” – 21-28 czerwca

Bieżąca klasyfikacja: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce