Górska Dycha w Świeradowie: Debiut na plus [ZDJĘCIA]

 

Górska Dycha w Świeradowie: Debiut na plus [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 14/10/2013 - 15:41

Pierwszy górski bieg zorganizowany przez Meritum Agencja Reklamowa&PR i Yes,Yes,Yes Media&More oraz wrocławskie Stowarzyszenie Pro-Run wypadł bardzo dobrze. W sobotę 12 października Świeradowie-Zdrój pobiegło 81 osób.    

– Frekwencja nie powala na kolana, choć w stawce byli biegacze z Wrocławia, Legnicy czy Wałbrzycha, ale impreza wyszła okazale – mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run. Podkreśla kameralną atmosferę zawodów, która pozwoliła organizatorom i partnerom - m.in. gminie Świeradów-Zdrój czy lokalnej komórce Lasów Państwowych – poznać specyfikę organizacji imprezy górskiej.

– Musimy się jeszcze wiele uczyć, ale na pewno zebraliśmy sporo doświadczenia. Biegi górskie to zupełnie inna para kaloszy, ale już mogę powiedzieć, że się spodobało.  Start i meta na promenadzie, fantastyczna sceneria na leśnej trasie z widokiem na góry Izerskie, alpejski mikroklimat, a na dokładkę cudowna pogoda. Chcemy więcej! – podkreśla przedstawiciel współorganizatora, znanego dotąd z biegów po parkach i ulicach.

Pod względem sportowym było już dobrze. Dariusz Kruczkowski, zwycięzca biegu, zwrócił jednak uwagę na trudność zbiegu asfaltową drogą w sytuacji, gdy pokryta jest ona wodą. – Możemy zapewnić, że następnym razem dołożymy wszelkich starań, aby uatrakcyjnić ten element trasy, tak aby był bezpieczniejszy i bardziej przyjazny biegaczom i ich stawom – zapowiada Jacek Urbanowicz.

Górską Dychą zainaugurowano projekt „ Trenujesz - Nocujesz”. W ramach programu będzie można nieodpłatnie biegać na przygotowanych profesjonalnie trasach w Świeradowie-Zdrój i korzystać z 25% rabatu na noclegi w hotelach partnerskich programu. Zniżki obejmują także rodzinę biegacza.

– Liczymy, że ten projekt przyciągnie turystów o zacięciu sportowym i sprawi, iż Świeradów będzie mocno kojarzony z turystyką aktywną – uważa Filip Janerka z hotelu Flinski, będącego w grupie obiektów, które zdecydowały się na taką współpracę. Pełną listę hoteli partycypujących w projekcie można znaleźć TU.

Wyniki:

Kobiety:
1. NYKIEL Magdalena - 50:38
2. DANIŁO Izabela - 1:00:34
3. KRĘŻEL Jolanta - 1:02:02
4. SZMEL Ewa - 1:02:16
5. DZIKOWSKA Magdalena - 1:02:32

Mężczyźni:
1. KRUCZKOWSKI Dariusz - 41:38
2. KULESZA Jakub - 43:00
3. BUSZEWSKI Beniamin - 43:30
4. BACZEWSKI Edward - 43:42
5. SKOWRON Piotr - 44:13.7

GR

Fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce