Gorzowski Bieg Gwiazdkowy dla Domu Dziecka

 

Gorzowski Bieg Gwiazdkowy dla Domu Dziecka


Opublikowane w śr., 17/12/2014 - 16:27

Gotowość do rozpoczęcia świąt Bożego Narodzenia zgłaszają uczestnicy Gorzowskiego Biegu Gwiazdkowego. Robiąc coś dla ciała zrobią też coś dla ducha i wspomogą miejscowy dom dziecka.

Jest to dopiero drugi Bieg Gwiazdkowy (czy szerzej - bożonarodzeniowy), który odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Impreza już spodobała się mieszkańcom miasta i zajęła ważne miejsce w kalendarzu wydarzeń sportowych. Na dowód frekwencja - w zeszłym roku zawody ukończyło 180 biegaczy, póki co zgłoszeń na ten rok jest ponad 220.

– Jesteśmy mile zaskoczeni wzrostem popularności biegu. Pokazuje to, że jest zapotrzebowanie na biegi naszym mieście. Myślę, że w naszym przypadku duże znaczenie ma również to, że opłata startowa jest przekazywana do Domu Dziecka – mówi Piotr Wilczewski, organizator zawodów. –Początkowo przygotowywaliśmy na 250 osób, bo tyle mamy koszulek startowych. Jednak pewnie limit zostanie wyczerpany. Na szczęście czapeczek św. Mikołajów i dzwoneczków mamy 300 – dodaje.

Będzie to już trzecia sportowa zbiórka pieniędzy na rzecz Gorzowskiego Domu Dziecka przy ul. Kazimierza Wielkiego. Poprzednia dwie miały miejsce podczas pierwszego Biegu Gwiazdkowego i Biegu Wielkanocnego.

– Oba biegu organizujemy w grupie przyjaciół. Od początku uważaliśmy, że warto komuś pomóc przy okazji tych wydarzeń. Mieliśmy kilka propozycji, postawiliśmy na miejscowy Dom Dziecka. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, dzieci zawsze do nas przychodzą i pomagają w organizacji biegu. Są wolontariuszami na trasie, dopingują biegaczy. Bieg zawsze jest dla nas wyzwaniem, ale później jest wielka radość, gdy widzi się szczęście najmłodszych – wskazuje Piotr Wilczewski.

Dodaje, że spotyka się z zarzutami, że zarabia na imprezie. – Już się przyzwyczailiśmy. Ludzie bywają zazdrośni o to, że ktoś coś robi i że mu się to udaje. My wybraliśmy ten Dom Dziecka, bo uważaliśmy, że warto im pomóc. Pieniądze idą na wakacje, na rowery, wszystko to, by dzieci mogły aktywnie spędzać czas. W zamian od nich też dostajemy wielką pomoc – mówi Piotr Wilczewski

Bieg odbędzie się Parku Kopernika, gdzie wyznaczono 5-kilometrową trasę. Ta układa się w koniczynę. Jak to w Gorzowie, mieście znanym z żużla, do którego w tym sezonie trafił tytuł mistrza Polski, podczas biegu zakręcać się będzie tylko w lewą stronę.

– Nie było żadnego podtekstu w przypadku układaniu trasy. Po prostu szukaliśmy jak najlepszych i najciekawszych warunków dla naszych uczestników. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wyznaczenie dwóch pętli po 2,5 km. Trasa nie ma atestu, ale mniej więcej liczy sobie 5 km. Bieg prowadzi m.in. przez mostek, co jest bardzo widowiskową częścią. Wszyscy startować będą w czapkach św Mikołaja i z dzwoneczkami. Efekt powinien być niesamowity – przewiduje organizator.

Bieg zaplanowano na sobotę 20 grudnia. Biuro zawodów działać będzie od godziny 9:00 do 11:45 w klubie studenckim Świstak przy ul. Sułkowskiego 7. Początek zabawy o godz. 12:00. Zmagania na głównym dystansie poprzedzi bieg dla 6-latków.

Gorzowski Bieg Gwiazdkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Tak było rok temu:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce