GP zBiegiemNatury – najważniejsza jest zabawa!

 

GP zBiegiemNatury – najważniejsza jest zabawa!


Opublikowane w pon., 03/02/2014 - 15:52

Takie hasło przyświecało zawodom Grand Prix zBiegiemNatury, które odbyły się w miniony weekend. Na początek – sobotnie zawody w Poznaniu. Piękne słońce, przyjemna temperatura i … gdzieniegdzie śliska nawierzchnia, która dodała bieganiu nieco innego wymiaru. Z kolei w niedzielę zawody odbyły się w Bydgoszczy i Szczecinie. Za sprawą bydgoskich przebranych biegaczy przekonaliśmy się, że bieganiem można się świetnie bawić!

Zwycięzcą biegu w Poznaniu – po raz trzeci w edycji – został Sebastian Nowicki. Jego czas na dystansie 5 km to tym razem 15:38.Drugi na mecie Maciej Muślewski – największy rywal Sebastiana przyznał, że bardzo trudno będzie pokonać Sebastiana w klasyfikacji generalnej, ale na pewno będzie dawał z siebie wszystko podczas dwóch ostatnich biegów. – Matematyczne szanse na wygraną z Sebastianem jeszcze mam, bo dzielą nas tylko 2 punkty. Jednak na pytanie, czy to realne muszę odpowiedzieć, że będzie ciężko – mówił po biegu Maciej Muślewski – zwycięzca poprzedniej edycji Grand Prix Poznań zBiegiemNatury.

Wśród pań pierwsza na mecie podczas sobotnich zawodów była aktualna rekordzistka Polski w maratonie - Małgorzata Sobańska (19:13), która jest coraz bliżej triumfu w klasyfikacji generalnej.

Niedzielny rezultat Krzysztofa Gosiewskiego– zwycięzcy biegu w Bydgoszczy – 14:58 jest nowym rekordem 5-kilometrowej trasy w Myślęcinku i jednocześnie jedynym w trwającej edycji wynikiem poniżej 15 minut we wszystkich miastach uczestniczących w cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. – Mimo że trasa pokryta jest śniegiem, warunki okazały się lepsze niż przed miesiącem, ponieważ mając dobre kolce w ogóle się nie ślizgałem – powiedział po biegu Krzysztof.

Drugi na mecie był zwycięzca poprzedniej edycji – Kamil Sieracki. Nie startował prowadzący w klasyfikacji generalnej Bartłomiej Kotłowski. Niespodzianki nie było w rywalizacji pań. Najlepszą okazała się Daria Maik – liderka bydgoskiej edycji cyklu. Jej wynik to 19:52.

Nie mniej zainteresowania, co wynik zwycięzcy wzbudziły stroje kilku biegaczy oraz kibiców. Był m.in. bałwan, rugbysta i karateka. Skąd pomysł na przebrania? – Podczas ostatniego biegu udało mi się zrobić życiówkę, więc tym razem postanowiłem pobiec dla zabawy – powiedział przebrany za bałwana Arkadiusz Kempa, który jak się dowiedzieliśmy jest stałym uczestnikiem spotkań zBiegiemNatury. – Arek potrafi nawet zamieniać się w pracy, by móc przychodzić na zajęcia – podkreśla Michał Brzeziński, trener Bydgoszcz zBiegiemNatury.

Przypomnijmy, że Bydgoszcz jest jedynym miastem zBiegiemNatury, w którym odbywają się zajęcia z trenerami. Zapraszamy w każdą niedzielę o 10:00. Zbieramy się przy skrzyżowaniu ulic Hipicznej i Rekreacyjnej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, który znajduje się na terenie Nadleśnictwa Bydgoszcz.

Zwycięzcą biegu w Szczecinie został po raz drugi Mateusz Rodewald, który wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Natomiast pierwszą spośród pań była – można by rzec tradycyjnie już - Paulina Grzegórzek. Paulina wygrywając ten bieg zapewniła sobie zwycięstwo w "generalce".

Drugi na mecie podczas szczecińskich  zawodów Piotr Grzegórzek - zwycięzca drugiego biegu GP Szczecin zBiegiemNatury, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w triathlonie, a od niedawna mąż wspomnianej Pauliny podkreślił po zawodach, że Puszcza Bukowa, na terenie której odbywają się zawody zBiegiemNatury to świetne miejsce do treningu. - Trasa mi się bardzo podoba. Puszcza Bukowa jest pięknym zakątkiem Szczecina i warto tutaj biegać. Trenuję teraz do triathlonu w Sierakowie na dystansie Half-Ironman, a zawody zBiegiemNatury traktuję jako przygotowanie do wspomnianego startu. 5 km zBiegiemNatury to szybkie i mocne akcenty w moim treningu.

Podczas wszystkich trzech imprez odbyły się także biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Młodsi biegacze startowali na czterech dystansach – od 300 do 3000 metrów.

Kolejne zawody Grand Prix zBiegiemNatury odbędą się w sobotę (8.02) w Lublinie oraz w niedzielę (9.02) w Warszawie.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

informacje organizatora

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce