Grand Prix Ostrowa Wlkp. przed finałem. Biegowa Jesień już z atestem

 

Grand Prix Ostrowa Wlkp. przed finałem. Biegowa Jesień już z atestem


Opublikowane w wt., 18/11/2014 - 11:34

Koniec roku przynosi finały wielu imprez cyklicznych. W najbliższy weekend zakończy się m.in. Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego. Ostateczne rozstrzygnięcia w cyklu zapadną podczas 2. Ostrowskiej Jesieni Biegowej.

Grand Prix Ostrowa rozgrywane jest od lat, a Jesień Biegowa to najmłodsza impreza w kalendarzu cyklu.

– Nasze Grand Prix rozgrywane jest od 10 lat. Jesień Biegową dołożyliśmy do programu w ubiegłym roku, chcąc wypełnić przerwę i przedłużyć sezon po listopadowym Biegu Republiki Ostrowskiej – wyjaśnia Witold Olejniczak, organizator niedzielnego biegu. – Nasz cykl rozpoczynamy zwykle w lutym od „zaDyszki”. W sumie organizowanych jest osiem biegów, w których rywalizujemy m.in. na dystansie półmaratońskim, na 10 i 6 km – dodaje.

Niedzielny bieg rozegrany zostanie na dwóch dystansach - 15 i 6,5 km. Dłuższy zaliczany jest do cyklu Grand Prix. W tym roku trasa posiada atest PZLA. – Dwa dystanse to ukłon w stronę początkujących i tych bardziej zaawansowanych biegaczy – wyjaśnia organizator.

Bazą dla imprezy będzie Parku Piaski-Szczygliczka. – Sceneria jest tu bardzo piękna. Warunki są idealne do uprawiania sportu i to nie tylko biegania, ale i jazdy na rolkach czy triathlonu, bo mamy w pobliżu jezioro. Sama trasa biegu jest płaska. W tym roku po raz pierwszy uzyskaliśmy atest związku. Biegacze będą pokonywali pięć pętli po trzy kilometry – wyjaśnia organizator.

Impreza cieszy się dużym powodzeniem. – Już mamy zapisane i opłacone 350 osób. Może wystartować 400 biegaczy, bo ktoś pewnie zapisze się na miejscu. Do czego gorąco zachęcam. Dla porównania rok temu biegało tu 200 osób – dodaje Witold Olejniczak.

W ramach biegu prowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa i indywidualna. Na uczestników czekają medale oraz poczęstunek.

Impreza odbędzie się w niedzielę 23 listopada. Biuro znajdować się będzie w restauracji Plażowa. Czynne będzie w dniu imprezy między godziną 8:30 a 11:00 (dojazd od ulicy Strumykowej). Zapisywać się można jeszcze drogą mailową: kontakt.ksmaraton@wp.pl oraz w dniu zawodów.

Organizator

Regulamin

Opłata startowa:

  • 50 zł – tylko do biegów indywidualnych
  • 70 zł – w dniu zawodów (tylko do biegów indywidualnych)

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce