Grand Prix w biegach górskich w Gdyni

 

Grand Prix w biegach górskich w Gdyni


Opublikowane w wt., 28/01/2014 - 12:23

W Gdyni nie ma wysokich gór. Nie ma tam nawet niskich gór. Nie jest to jednak powód, żeby na Pomorzu nie mógł się odbyć bieg górski. Są przecież pięknie ukształtowane wzgórza morenowe i to na ich terenie pobiegną zawodnicy Grand Prix w biegach górskich w Gdyni.

- W Trójmieście odbywa się dużo biegów ulicznych, ale właściwie nie było do tej pory biegu górskiego. Chcieliśmy zaproponować naszym biegaczom coś innego - powiedział nam Jacek Kowalczyk, współorganizator Grand Prix.

Impreza została podzielona na cztery etapy, a jej pierwsza odsłona będzie miała miejsce 12 kwietnia. Kolejne odbędą się w maju, czerwcu i lipcu. Zawodnicy będą mieli do wyboru trasę 5- lub 10-kilometrową i odpowiednio 200 i 400 m przewyższeń, bowiem jest to bieg typu anglosaskiego.

Nawet jeśli suma przewyższeń nie jest imponująca, to ze względu na ukształtowanie terenu, zbiegi i podbiegi będą wymagające i nie należy ich lekceważyć. Zwycięzcy będą klasyfikowani po każdym biegu. Uczestnicy całego cyklu muszą wziąć udział w co najmniej trzech spotkaniach. Jednak Grand Prix to nie tylko rywalizacja sportowa. To okazja do aktywnego spędzenia czasu z całą rodziną. Przed zawodami odbędzie się bieg dziecięcy. Zostanie też wyznaczona trasa dla miłośników nordic walking.

- Zależy nam, żeby zawody odbyły się w miłej, przyjaznej atmosferze. Chcemy, żeby stały się miejscem spotkania aktywnych ludzi - dodaje organizator.

Daty biegów: 12 kwietnia, 17 maja, 14 czerwca, 26 lipca

Wszystkie biegi startują o 11:30.

Wpisowe:
- 20zł (do 27.03.2014)
- 25zł (od 28.03.2014 do 9.04.2014)
- 30zł (w dniu startu w biurze zawodów)
- 60zł pakiet zniżkowy za cały cykl z góry 

Zapisy: http://www.biegigorskiegdynia.pl/zgloszenia.html

Regulamin: http://www.biegigorskiegdynia.pl/regulamin.html

Strona organizatora: http://www.biegigorskiegdynia.pl/stronaglowna.html

 

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce