Grand Prix zBiegiem Natury: 60 imprez w nowym sezonie!

 

Grand Prix zBiegiem Natury: 60 imprez w nowym sezonie!


Opublikowane w ndz., 21/07/2013 - 10:49

 

Ogólnopolski cykl biegów przełajowych zBiegiemNatury na dystansie 5 km, którym zawiadują radiowa ?Trójka? i Stowarzyszenie Grand Prix Poznania, zagości w kolejnych sześciu polskich miastach. Niemal na pewno zostanie więc pobity wynik frekwencji inauguracyjnej odsłony cyklu, która od listopada 2012 r. do marca tego roku zgromadziła blisko 3000 uczestników.

 

Pierwsze zawody drugiego sezonu cyklu odbędą się 19 października w Olsztynie. To jedno z tych miast, które organizowało już biegi GP zBiegiem Natury, obok Bydgoszczy, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Nowymi miejscówkami cyklu w 2013 r. będą Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Katowice, Szczecin i Warszawa. Ale to nie wszystko.

 

- W pierwszej edycji zorganizowaliśmy 25 biegów - po 5 w każdym z naszych miast, co przed rozpoczęciem cyklu wydawało nam się dużym wyzwaniem. W kolejnym roku oprócz tego, że zwiększyliśmy liczbę naszych lokalizacji do 11, postanowiliśmy dołożyć po 1 imprezie w każdym mieście. Daje to aż 60 biegów w ciągu pięciu miesięcy! ? informuje Piotr Książkiewicz, koordynator cyklu zBiegiem Natury na oficjalnej stronie zawodów.

 

 

Inną nowością cyklu będzie to, że trasy biegów w nowych miastach wytyczą sami biegacze. ? To wy najlepiej znacie okolice i wiecie, gdzie będzie można przeprowadzić najciekawszą rywalizację ? podkreśla organizator w komunikacie. Zapowiada w nim także rychłe rozpisanie konkursu w tej materii. - A już dziś zapraszamy na spotkania z trenerami. Do końca sierpnia odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10:00 w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu ? zachęca.

 

Oficjalna strona cyklu: http://www.zbiegiemnatury.pl

 

GR

 

Fot: Piotr Książkiewicz/ zbiegiemnatury.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce