Grand Prix zBiegiemNatury: Przybywa biegaczy

 

Grand Prix zBiegiemNatury: Przybywa biegaczy


Opublikowane w śr., 25/12/2013 - 09:40

W sobotę (21.12) w lubelskim Lesie Dąbrowa oraz w niedzielę (22.12) warszawskim w Lesie Młocińskim odbyły się kolejne zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury.

Pod nieobecność lidera w Lublinie – Kamila Młynarza, najlepszy okazał się Dawid Wysokiński. Wśród pań równych sobie ponownie nie miała Joanna Wasilewska. Wynik Dawida to 17:26. Z kolei Joanna poprawiła swój dotychczasowy rekord trasy w Lesie Dąbrowa o 12 sekund. Wynosi on aktualnie 19:29.

Podczas każdego biegu Grand Prix zBiegiemNatury w Lublinie obserwujemy sporą rotację biegaczy. Tak było i tym razem. Wśród uczestników sobotniego biegu było kilkudziesięciu takich, którzy biegali z nami po raz pierwszy. Jednym z nich był Grzegorz Golianek.

– Niedawno przeniosłem się z powrotem do Lublina znad morza. Jestem zawodowym żołnierzem, więc bieganie jest dla mnie jednym ze sposobów na dbanie o kondycję. A zacząłem biegać, bo stwierdziłem, że to najlepszy sposób na „zbudowanie” sylwetki – opowiadał po biegu Grzegorz. – Startowałem w tym roku Maratonie Komandosa, w którym cały dystans maratoński biegnie się z 20-kilogramowym plecakiem. Chciałbym wiosną zmierzyć się z maratonem ulicznym w Lublinie i sprawdzić, jak wynik z Maratonu Komandosa ma się do biegu na ulicy.

Zwycięzcą niedzielnych zawodów w Warszawie został ponownie Rafał Rusiniak. Tym razem jego wynik to 17:17. Wśród pań triumfowała Joanna Cibicka z czasem 21:00.

Wśród wbiegających na metę pań była Agnieszka Dasiak, która biega dopiero od czerwca. Startowała już w kilku warszawskich biegach. – Stałam się kolekcjonerką medali – powiedziała z uśmiechem Agnieszka. – Medal Grand Prix zBiegiemNatury to mój kolejny cel. Opuściłam na razie jedne zawody zBiegiemNatury, ale zrobię wszystko, by pobiec w minimum czterech biegach, aby medal za cykl trafił na moją szyję.

W imprezach nie zabrakło biegów dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”, które odbywają się zawsze przed biegiem głównym.

Kolejne zawody już w najbliższy weekend – w sobotę (28.12) biegamy we Wrocławiu, a w niedzielę (29.12) w Katowicach.

Zawody Grand Prix zBiegiemNatury odbywają się w 11. miastach. W akcji uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Partnerem lubelskiej edycji imprezy jest Miasto Lublin. Trasy wszystkich biegów Grand Prix zBiegiemNatury liczą 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zapraszamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

inf. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce